Японська Одяг і Костюм, національний Одяг Японії, Вафуку, Юката Чоловіча, Японське Кімоно
09.03.2019 0 prostolady

Японська Одяг і Костюм, національний Одяг Японії, Вафуку, Юката Чоловіча, Японське Кімоно

В закладки
Японія не даремно називається країною Висхідного сонця. Вся її культура насичена величчю, таємничістю і неповторною красою. Відображенням розкоші і багатовікової історії стала традиційна японська одяг, яка і сьогодні викликає захоплення плавністю і спокусливістю ліній, пишністю силуетів, дивовижним багатством фарб і багатством декору.

Історичний ракурс

Історія японського костюма, який також називається вафук, бере свій початок ще в 6 столітті нашої ери. Величезний вплив на формування традиційного одягу надав Китай. Китайські правителі і мудреці сприяли формуванню не тільки національного вбрання японців, але і багатьох традицій. Не менш важлива роль відводиться і стародавнього японського театру кабукі. Для залучення більшої кількості глядачів його актори намагалися створювати нові, незвичайні наряди, які б викликали захоплення, але залишалися зручними та комфортними для виконання танців. Глядачі не тільки з задоволенням відвідували театральні вистави, але й запозичили сподобалися костюми та їх елементи.

Естетичний питання

Основні естетичні аспекти ставилися до жіночого одягу. Жінка у японського народу відігравала надзвичайно важливу роль. Призначення гейші полягало в тому, щоб радувати і захоплювати чоловіка своїм розкішним зовнішнім виглядом. Саме тому основний упор при створенні костюма для дівчини робився на ніжність, вишуканість і витонченість. Традиційним костюмом японок незалежно від віку було кімоно. Жіночий наряд відображав багатовікової стиль, традиції та культуру країни Висхідного сонця. В образі японки поєднувалися ніжність, стриманість, насиченість яскравих фарб і спокусливість приталеного силуету. Традиційний костюм японця не мав принципових відмінностей. Дорослий чоловік, як і маленький хлопчик, носили кімоно, яке відрізнялося строгістю, практичністю і лаконічністю. Єдиною відмінністю від жіночого вбрання були використовувані тканини і орнамент. Чоловічий костюм шили з матеріалів темних, непомітних відтінків, в деяких випадках одяг прикрашалася строгими геометричними орнаментами. Значно рідше зустрічалися візерунки рослинної тематики, зображення риб, птахів і тварин.
Святковий наряд японців являв собою справжній витвір мистецтва. Гарний костюм знаті відображав самобутність і розкіш імператорської епохи.

Стилістика

Стиль японської національної одягу залежала від часу року. В осінню пору надзвичайно популярними були орнаменти з листям дерев. Кімоно для весни прикрашалося розкішними квітами сакури, зимові моделі декорувалися зображеннями соснової хвої.

Національний одяг Японії

Вона має такі особливості:
  • жіночий костюм підкреслював сексуальність і спокусливість своєї власниці – він зшивався з декількох шарів тканини таким чином, щоб під час руху нижній шар випадково приоткрывался;
  • під кімоно надягали нижні спідниці, які називалися косимаки і футано, а також сорочки.
Уніформа японського самурая підкреслювала відвагу і безстрашність чоловіка-воїна. Традиційний комплект японця складався з хакама – широких штанів-плісе, натільної сорочки, а також сукні, форма якого нагадувала халат. Такий одяг не обмежувала рухи самурая, але її могли собі дозволити тільки заможні жителі Японії. Японці з бідного стану носили широкі штани і вільну сорочку, яка на поясі подвязывалась звичайною мотузкою.

Кімоно

Найбільш відомою національної одягом, є справжнім символом Японії, вважається кімоно. Цей наряд однаково популярний як серед чоловіків, так і серед жінок. Жіноче кімоно відрізняється більш яскравими фарбами і великою кількістю незвичайних принтів і візерунків, чоловіче є більш стриманим і лаконічним. Класичне кімоно японки виконується з важких, щільних тканин. У деяких випадках вага такого костюма може досягати більше 10 кг, тому для його надягання потрібна допомога сторонніх. При створенні кімоно для маленьких дітей основний акцент робився на розкоші та святковості костюма. Дитячі кімоно відрізнялися яскравістю, розкішшю і химерністю, їх колірна гамма більш яскрава і насичена, ніж у одягу для дорослих. Кімоно для дівчаток відрізняли численні візерунки та орнаменти, які використовувалися не тільки для декорування одягу, але і виступали в якості своєрідного оберегу, що захищає дитину від злих сил. Традиційно вважалося, що така вишивка принесе малюкові успіх і щастя.

Кэйкоги

Кейкоги – це національний японський костюм, який складався з просторої сорочки і штанів і найчастіше використовувався при заняттях бойовими мистецтвами. Цей наряд застосовується і сьогодні для занять карате, айкідо.

Обі

Обі являє собою широкий пояс вражаючою довжини, яка могла досягати понад 5 метрів. Завдяки такій особливості японки мали можливість зав'язувати пояс надзвичайно складними, але красивими бантами. Вони виконувалися в різній колірній гаммі, перевага віддавалася яскравим і насиченим відтінкам. Обі прикрашався розкішними візерунками і вишивками, які несли не тільки естетичне навантаження. Вони демонстрували присутнім соціальний та сімейний стан жінки. Пояси прикрашали дорогими брошками, брелоками та підвісками.

Хакама

Хакама – це різновид чоловічого одягу, яка представляла собою широкі штани, за формою нагадують простору спідницю. Вони виконувалися з щільного матеріалу і збиралися в дрібні складки. Найчастіше штани носили з кімоно або інший верхній одягом, наприклад, хаори – курткою з коміром-стійкою і широкими рукавами.

Юката

Це сучасна версія класичного, традиційного кімоно, яка є модифікованою під сьогоднішні модні тренди і потреби японських жінок. Цей варіант одягу більш легкий і зручний, а тому він отримав широку популярність серед прихильниць аніме, японських традицій і східного стилю. У більшості випадків юката позиціонується як річна, неофіційна різновид традиційного кімоно. Для пошиття вироби застосовувалися льон і бавовняні тканини.

Взуття

Традиційна японська взуття відрізняється оригінальним і незвичайним дизайном. Багато європейські жінки вважають її некомфортною і занадто важкою. Але це далеко не так. Класична взуття жителів Японії представлена кількома варіантами:
  • табі;
  • гета;
  • дзорі.
Кожна з цих моделей має свої специфічні характерні риси, призначення, а також соціальну приналежність.

Табі

Це один з найбільш популярних видів взуття в Японії. Такі вироби представляли собою своєрідні шкарпетки з шкіри або іншого щільного матеріалу зі спеціальним відділенням для великого пальця. Завдяки своїй практичності і зручності табі і на сьогоднішній день не втратили своєї популярності серед народу Японії та туристів.

Гета

Це дорога взуття, яку могли собі дозволити тільки гейші і заможні люди. Вона мала широку і високу колодку з дерева, оснащену вирізом в середній частині. У деяких моделях виріз відсутня. Висота дерев'яної колодки могла досягати 9-10 див. Гета виконувалися у вигляді в'єтнамок, стрічки яких фіксувалися між великим і вказівним пальцем. Взуття прикрашалася розкішними орнаментами, вишивками. Гета відносилися до категорії елітного взуття, яку можна назвати справжнім витвором мистецтва. Саме з цієї причини багато моделей і на сьогоднішній день зберігаються в музеях в якості експонатів, що демонструють собою красу і пишність країни Висхідного сонця.

Дзорі

Відноситься до числа взуття для бідних верств населення. При створенні таких моделей основний акцент робився на простоту і практичність. Взуття являла собою безрозмірні сандалі з плетеними зав'язками. Вона не відрізнялася красою і привабливістю. Дзорі найчастіше носилися рибалками, а також робітниками, збирають водорості в річці. Вони були однаково поширеними серед чоловіків і жінок. Для виготовлення дзорі найчастіше використовувалися такі матеріали, як рисова солома, бамбук, очерет.

Вікові і статеві відмінності

Впродовж багатьох століть у традиційний одяг Японії для жінок і чоловіків не було ніяких відмінностей. Кімоно було універсальним виробом, широко популярним як серед японок, так і серед японців. З розвитком культури поступово національні одягу доповнилися спідницями і брюками, що дозволило розділити всі наряди за статевою ознакою.

Кімоно своїми руками

Кімоно вважається безрозмірним виробом, тому його з легкістю можна зшити самостійно в домашніх умовах. Для цього слід пам'ятати, що ширина рукава повинна бути не менше 75 см, а довжина – близько 55 см. Комір кімоно можна зробити стійкою або залишити його звисати нижче пояса. Костюм японок своїми руками виготовляється за викрійками, які можна переглянути в інтернеті. Фото японок в національному одязі свідчить про те, що широкого клаптя тканини і трохи терпіння цілком достатньо для того, щоб зшити гарне, вишукане й розкішне кімоно.

Мода 2019 для дівчат

Традиційна японська одяг дуже красива і оригінальна, але при цьому вона досить незручна й складна в експлуатації. Тому сучасні дівчата не можуть собі дозволити носити традиційний костюм Японії кожен день. Але японські мотиви не втрачають своєї популярності. Сучасна індустрія моди широко використовують їх в колекціях святкового і повсякденного одягу.

Популярні марки

Сьогодні в індустрії моди існує величезна кількість популярних модних брендів, які спеціалізуються на виготовленні чоловічого та жіночого одягу. Серед найбільш відомих марок виділяються: «MIZUNO», «KUSAKURA», «KiNoe», «TaroHoriuchi».
Японська одяг славиться своєю вишуканістю. З'явилася багато століть тому, вона досі виявляється вплив на сучасну моду, а цінителі японських традицій самостійно виготовляють вбрання в домашніх умовах.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Казахський Національний Костюм, Одяг Казахів, Камзол, Казахська Шапка і Костюм Для Дівчинки
Казахський національний костюм – це відображення багатовікової історії і самобутньої культури нації. Він втілює в собі всі особливості становлення стародавнього народу.
Марійський Національний Костюм, Марійський Орнамент, Візерунки на Національному Костюмі у Дівчат
Марійський народ – це фінно-угорський етнос, який представляє собою населення невеликий республіки Марій Ел, розташованої на території Поволжя, сучасної Пермської
Узбецький Національний Костюм, Узбецький Халат і Плаття Для Дівчини Для Танцю, Чапан
Практично кожна нація на нашій планеті може похвалитися власними атрибутами. В їх число завжди входили традиційні вбрання, стиль яких залежав від багатьох факторів.
Білоруський Національний Костюм, Народний Жіночий Костюм Білорусів, Сорочка Для Дівчинки Своїми Руками
У привітній Білорусії національний костюм надівається не тільки під час важливих свят, але й у повсякденному побуті теж зустрічається. На території пострадянського
Східні Костюми Для Дівчинки Для Танцю Живота, Костюм Східної Красуні Своїми Руками
Східні костюми – це уособлення екзотичної краси і привабливості. Арабські традиції і звичаї просто зачаровують, а будь-який виступ танцівниці в яскравому одязі перетворює