Французький Національний Костюм, народний Одяг Французів, Костюми 17-го і 18-го Століття
19.04.2019 0 prostolady

Французький Національний Костюм, народний Одяг Французів, Костюми 17-го і 18-го Століття

В закладки
Франція – країна моди, вишуканості і неперевершеного жіночого шарму. Протягом багатьох років вона диктувала свої умови в області одягу, взуття та аксесуарів. Проте багато людей не знають, що собою представляє французький національний костюм. Формування традиційного одягу французів відбувалося протягом тривалого часу. Та це не завадило нарядам залишатися унікальними і своєрідними. Залежно від особливостей життєвого укладу і регіону країни предмети гардероба дещо відрізняються один від одного.

Особливості нарядів у середньовічній Франції

До відмінних рис національного костюма французів можна віднести сувору колірну палітру. Навіть така «модна» країна, як Франція, національний одяг в якій відрізняється раціональним підходом, в минулому відчувала труднощі з фарбуванням тканин — деякі відтінки коштували досить дорого. Це можна помітити в конструкціях моделей або крої, у виборі матеріалів, які виготовлялися спочатку в домашніх умовах, а потім, після революції, на фабриках.

Кольори і відтінки

Для чоловічих і жіночих народних костюмів повсюдно застосовували тканини однакових кольорів і відтінків. Основними були білий, сірий і коричневий, які розрізнялися за тональної насиченості. В жіночих нарядах допускалося присутність більш яскравих тонів. Іноді, найчастіше по святах, дівчата одягали сині або червоні спідниці, рідше – чорні, а також сині або жовті фартухи. Корсажі могли бути бордовими, коричневими, з малюнком, в тонку смужку або фіолетовими.

Тканини і крій

Повсякденне селянський одяг французи шили з грубих домотканих полотен, а більш якісні і тонкі тканини залишали для святкових нарядів — різних сорочок, широких спідниць і білизни. Для виготовлення верхнього одягу вибирали більш теплі і щільні матеріали. В ходу було сукно з доданими до його полотно полотняними або бавовняними нитками. Коли тканини стали вироблятися на підприємствах, в народних костюмах з'явилися окремі елементи з шовку.

Різновиди французької одягу

Одяг середньовічної Франції не була повністю однотипною. Моделі жіночих сорочок відрізнялися від чоловічих або дитячих. Різні елементи речей і їх крій створювали для кожної місцевості непередаваний колорит, завдяки якому можна простежити історичний розвиток національних костюмів.

Жіночий костюм

Основу французького жіночого вбрання складали наступні елементи, які були характерні для багатьох регіонів країни:
  • Спідниця. Як правило, широка і присборенная у талії. Її довжина доходила до середини гомілки.
  • Вільна кофта з рукавами до зап'ясть, застібалася у ворота. Її носили поверх спідниці та перетягували на талії тасьмами фартуха.
  • Хустка зазвичай зав'язували на грудях, а його кінці ховали під нагрудник фартуха.
Для костюма необхідний був корсаж, а також очіпок, який жінки носили вдома, а для виходу на вулицю поверх одягали шапку або хустку.

Чоловічий костюм

У XIX столітті французькі селяни традиційно носили наступний одяг:
  • штани довжиною до колін, разом з ними одягали вовняні панчохи або гетри, які закріплювали під коліном спеціальної підв'язкою з блакитної чи червоної вовни (до середини XIX століття в моду ввійшли довгі вузькі штани);
  • сорочку, пошиту з полотна, прямого крою з відкладним коміром та манжетами, в доповнення до неї одягали хустку на шию;
  • жилет зі світлої тканини з металевими гудзиками, розташованими у два ряди;
  • куртку довгу або коротку.
Капелюх-треуголка довгий час була улюбленим головним убором селян, і лише в XIX столітті з'явилися круглі моделі з широкими полями: літні — з соломи, зимові — з фетру. Сорочка довгий час залишалася для жителів сільської місцевості святкової одягом, в якій вони брали участь у масових гуляннях або святах. Але до початку XX століття, переважно у городян, її стали вважати робочою.

Дитячий костюм

Вбрання для дітей шилися і кроїлися приблизно таким же чином, як і для дорослих, відрізнялися вони лише меншими розмірами. Спідниці для дівчаток були короткими, для хлопчиків були обов'язковими вкорочені штани. Дитячі головні убори подібні дорослим.

Елементи одягу французів

У французькому костюмі багато елементів, які були дуже яскравими і оригінальними. Їх поєднання дозволяло створити ефектний, досить колоритний образ. Дерев'яну взуття, сабо, носили всі: діти, люди похилого віку і дорослі. Бюстгальтер, без якого зараз вже важко уявити сучасну жінку, був винайдений у Франції. Такий елемент, як гудзики, раніше служив «визначником» суспільного становища людини. Якщо їх багато — значить високий статус. Франциск I, французький король, мав костюм, на якому було пришито 14 000 дорогих гудзиків.

Елементи жіночого костюма

Так як жінки у всі часи любили прикрашати себе, вони придумали манготы — різновид нарукавників, зшитих з мережив. Сукні наречених білого кольору, що символізує невинність і чистоту, також вперше з'явилися у Франції. Перуки – ще один важливий елемент, без якого не буде повного уявлення про середньовічної Франції. Їх носили не тільки жінки, але і чоловіки. Їх пудрили, у них ховали невеликі флакончики з водою, в яких поміщали красиві живі квіти.

Елементи чоловічого костюма

Шийний хустку часто майстерно зав'язували таким чином, що він виглядав по-особливому ефектно. Іноді це був просто вузол, частіше — бант. Для жилетів вибирали самі дорогі, якісні тканини — оксамит або шовк. З другої половини XVII століття почали носити ренграв — чоловічі штани, що нагадували спідницю, брасьер — невелику куртку з рукавами до ліктя. Трохи пізніше з'явилися штани о-де-шосс різних моделей, що закінчуються відразу під коліном. Найнезвичайніші з них — кулясті. Головний убір Франції того часу — ковпаки-барретины червоного або фіолетового кольору.

Елементи дитячого костюма

Одяг для дітей не мала якихось особливостей. Вона була точною копією моделей для дорослих. Хіба що тканини вибирали для них більш м'які. Сорочки прикрашали мереживними жабо і манжетами. Використовували шпильки з різних металів з камінням.

Аксесуари та взуття в середні століття

Французькі селяни дуже довго носили дерев'яні черевики і лише поступово стали шити взуття зі шкіри. З часом з'явилися різні прикраси — красиві шпильки, мережива на сорочках. Для жіночого одягу характерними стали більш облягаючі силуети. Модними стали ажурні нарукавники – важливий аксесуар, який служив прикрасою однотонних нарядів.

Національний костюм деяких провінцій Франції

Чоловіки деяких областей, розташованих біля моря, носили високі шапки-ковпаки, зроблені з шерсті. Їх прикрашали звисаючим на шнурку помпоном. В Ельзасі і Лотарингії жінкам до білій сорочці належало одягати чорні корсаж і спідницю. На капелюхах ставили великий бант з тканини подорожче. Модниці Бретані першими стали прикрашати свої костюми мереживами. У Фландрії відмітною деталлю костюма була велика шаль з картатим малюнком. Дуже популярними довго залишалися чіпці, на яких прикріплювали різнокольорові стрічки і живі або штучні квіти. Гасконские жінки, крім звичайного одягу, вбиралися в чорні куртки, прикрашені шиттям, на шнурівці, а у волоссі закріплювали стрічки. Чоловіки ходили в облягаючих штанях довжиною до коліна, в шкіряних черевиках і панчохах. У курток були досить широкі пояси.

Костюм часів бароко

Стиль бароко і послідував за ним рококо завжди відрізнялися від інших вишуканістю форм і численними прикрасами. Ось і в історії костюма він виділяється на тлі інших нарядів. Навіть чоловічий одяг дворян, зшитий в цьому стилі, стала складною і неймовірно красивою. Костюми XVII століття буквально фонтанували каскадами всіляких рюш, стрічок і воланів. Тому цей період часу отримав назву галантної епохи (від фрац. galant — бант). Кращим металом для прикрас у цей час вважалося золото. Поширилася вишивка на одязі золотими нитками. За наказом «Короля-сонця», Людовіка XIV, був побудований Версаль в стилі бароко, його заміська резиденція. Сам король і його двір, майже постійно перебували в ньому, незабаром стали законодавцями європейської моди. В цей час чоловіки носили тонкі мереживні сорочки, а зверху на них надягали короткі жилети і жюстокоры, належали раніше до розряду військового одягу. У них було дуже зручно скакати верхи, так як силует розширювався донизу, а з боків були розрізи. Манжети, розшиті мереживом, ефектно виглядали з його рукавів. Мода, що прийшла з Франції, миттєво охопила весь цивілізований світ. Чоловіки багатьох країн почали носити вузькі штани, як у дворян Франції, до колін — кюлоти з білими панчохами з шовку і шкіряними черевиками з обов'язковим бантом.

Національний костюм Франції в XXI столітті

Багато жителів сучасної Франції намагаються зберегти традиції та уклад життя людей, характерні для минулих століть. Вони відтворюють історичні події, демонструючи окремі сцени, організовують свята та конкурси французьких народних костюмів. Їх учасники, найчастіше актори або патріотично налаштовані громадяни, що намагаються зберегти пам'ять про своїх предків, одягають костюми, відрізняються більш якісною обробкою. Зазвичай це красива вишивка. Нетривіально для нашого часу виглядають оригінальні головні убори, корсажі з яскравими прикрасами та інші нові деталі. Види тканин та їх кольори відповідають нашим дням. Сучасний національний костюм Франції на фото повністю підтверджує віяння теперішнього часу.

Відмітні особливості французького стилю

І навіть через багато років французькі жінки уникають носити яскравий одяг. Вони, як повелося, вважають за краще нейтральну, спокійну колірну гамму. В їх гардеробі пріоритет відданий чорним, білим, коричневим і синім речей. Такий вибір необхідний для створення елегантного вигляду, додання образу вишуканості і витонченості. Такі речі дуже легко поєднуються, в них можна відчувати себе розслаблено і спокійно. Незважаючи на те, що предмети гардероба виглядають досить вільними, вони зовсім не підкреслюють неохайність, а лише натякають на властиву істинним парижанка легку недбалість.

Сучасні моделі і деталі костюмів

Улюбленою одягом сучасних француженок є різні сукні та спідниці. Серед них — плаття-футляри і багатошарові моделі. Практично всі носять їх однієї довжини, трохи вище або нижче коліна. Зустріти француженок радикальних максі або міні можна дуже рідко. Такий одяг не доставить незручностей, навіть у вітряну погоду дівчата будуть виглядати гідно. Силует не обов'язково повинен бути приталеним, підійде і вільна форма. Але в такому випадку разом з сукнею часто носять пояс. Занадто відвертий виріз горловини не підходить. У моді комірці, найпростіший, відкладний, з округлими краями, найбільш популярний. Крихітні сумки носять з собою рідко, перевагу віддають середнім розмірам. Довгі спідниці зазвичай вузькі, з розрізом.
Штани, які вибирають француженки, завжди дуже прості, без яскравих заклепок і наклейок. Найчастіше вони прямі або трохи розкльошені. У Парижі носять зручне взуття на невисокому каблуці або зовсім без нього, балетки, босоніжки, туфлі з заокругленим носком. Висока платформа майже завжди ігнорується.

Поради, дані модельєром

Французький стиль в одязі створити неважко. Варто лише правильно підібрати універсальні речі, які дозволяють комфортно почуватися в будь-якій ситуації, навіть в непередбаченій. Не варто забувати про такі важливі елементи гардеробу: бере, сонцезахисні окуляри і легкий довгий шарф.
Найголовніше – потрібно перейнятися духом вільного підходу до вибору потрібних речей. Опиратися тільки на свої почуття, які дозволяють зорієнтуватися у всіх старих і нових модних напрямках. Дозволити собі купувати лише те, що не тільки підкреслить незалежність суджень, але і створить трохи консервативний, але дуже гламурний образ справжньої парижанки — трохи легковажний, почасти легковажний, але дуже практичний і стриманий.
Французький національний костюм минулих століть відрізняється особливою пишністю, унікальністю, романтичністю і барвистістю. Він носить в собі традиції країни, які формувалися протягом довгих років.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Національний Костюм Італії, Італійська Народна Одяг Для Дівчинки Для Сценки, Орнаменти на Одязі
Формування національного італійського костюма бере початок у Стародавньому Римі. В кінці XVIII століття країна стала представляти єдине королівство. На національний
Німецька Національна Одяг, Народний Жіночий Костюм Німеччини, Німецький Стиль в Одязі
Строгість в сукупності з простими лініями крою – відмінні риси німецької національної одягу, впізнанною завдяки популяризації колоритних фестивалів. Костюми перших
Ірландський Національний Костюм, Одяг Англійців, Плаття Для Ірландських Танців, Британський Стиль
На основі народного одягу дизайнери створюють свої яскраві і колоритні моделі. Ірландський національний костюм задіяний в їх творчих пошуках, і його самобутність дає їм
Марійський Національний Костюм, Марійський Орнамент, Візерунки на Національному Костюмі у Дівчат
Марійський народ – це фінно-угорський етнос, який представляє собою населення невеликий республіки Марій Ел, розташованої на території Поволжя, сучасної Пермської
Казахський Національний Костюм, Одяг Казахів, Камзол, Казахська Шапка і Костюм Для Дівчинки
Казахський національний костюм – це відображення багатовікової історії і самобутньої культури нації. Він втілює в собі всі особливості становлення стародавнього народу.