Ірландський Національний Костюм, Одяг Англійців, Плаття Для Ірландських Танців, Британський Стиль
02.05.2019 0 prostolady

Ірландський Національний Костюм, Одяг Англійців, Плаття Для Ірландських Танців, Британський Стиль

В закладки
На основі народного одягу дизайнери створюють свої яскраві і колоритні моделі. Ірландський національний костюм задіяний в їх творчих пошуках, і його самобутність дає їм безліч ідей, які дозволяють використовувати не тільки колірні поєднання, особливі фасони, але і декоративні елементи.

Особливості ірландського костюма

Незважаючи на барвистість національного костюма, для ірландців він давно вже став частиною історії. Його не носять постійно, лише зрідка надягають під час народних свят і фестивалів. В основі національного вбрання — одяг простого народу, на відміну від одіянь еліти, міняли свої наряди згідно з віяннями моди, її напрямками та стилями. Змінюючись під впливом несприятливих обставин, ірландський костюм зберіг свою унікальність і красу також і в Northern Ireland.

Етапи розвитку ірландської одягу

За даними істориків, зміни в ірландському костюмі відбувалися довгий час. У вікінгів мореплавці-ірландці в дуже давні часи перейняли штани і спосіб прикраси плаща з вовни візерунчастими тасьмою. Штани спочатку виготовляли з м'якої шкіри, а потім стали шити з лляної тканини. Пізніше ще одним елементом національного одягу північних ірландців став теплий в'язаний светр. Подальше розшарування суспільства розділило націю за ступенем заможності. Тому частина населення прагнула виділитися своєю якісною і яскравим одягом, а також багатством її обробки, з використанням золотого шиття. Але навіть не вся еліта суспільства могла собі дозволити вподобаний одяг, всі нюанси були обумовлені в законах.

Опис вбрання чоловіків і жінок

Ще в глибокій старовині у національного костюма ірландців відбулося розділення на чоловічий фасон і жіночий. Майже немає історичних свідчень про те, як виглядав жіночий наряд багато століть тому. Прийнято вважати, що крій проводився таким чином, щоб якомога вигідніше підкреслити груди і талію, від якої вниз йшла пишна спідниця-кльош. Можливо, вона була однотонною, зеленого чи іншого кольору, з малюнком у вигляді смужок. Чоловіки одягалися по-різному. Деякі носили костюм, який складався із штанів і піджака, причому чорний галстук був його обов'язковим атрибутом. А для інших кращим варіантом традиційного одягу була однотонна спідниця-кілт або з малюнком у смужку. Квітами народного одягу ірландців вважаються зелений, помаранчевий і чорний.

Специфіка ірландського костюма

Кельтські традиції залишили великий слід в культурі Ірландії. Сучасні жителі країни здебільшого є нащадками кельтських племен, які жили колись у Європі. Потім ухвалення християнства змінило давні традиції ірландців, але до кінця так і не витіснило. З вітрів, що дмуть з моря, частих дощів і вогкості була придумана одяг, що дозволяє максимально зберігати тепло у таких складних погодних умовах. Температура в країні в літній період не буває вище 20°С, а зима досить м'яка, заморозків практично немає. З'явилися також теплі светри білого і сірого кольору, в усьому світі їх називають аранскими, так як вперше їх зв'язали на островах Аранских. На светрах багато візерунків у вигляді кіс та інших переплетень. Прикрасами для них служили орнаменти з особистих знаків або ініціалів того, хто одягав светр. Пов'язано це з тим, що за традицією їх носили рибалки, і впізнати загиблих у морі людей, найчастіше, можна було лише по такому одязі.

Національний чоловічий костюм ірландців

За два останніх сторіччя ірландський костюм змінився. Якщо раніше чоловіки одягали одноколірну спідничку-кілт з жовтого або коричневого тартана, довгу куртку й сорочку без коміра, присборенную у горловини, об'ємний бере з сукна і картаті гольфи з шкіряним взуттям, то вже до XIX століття одяг ірландців стала схожою на англійську. Пішли в минуле камзоли лепрекона і знаменитого Гуллівера, автор якого – Джонатан Свіфт – сам був ірландцем. Якщо для деяких подій необхідно було бути присутнім в офіційній одязі, чоловіки одягали строгі костюми і обов'язковий чорний галстук, надає їм серйозний вигляд. А в паби та інші питні заклади ірландці відправлялися в смугастих зелено-помаранчевих спідницях-кілтах.

Національний жіночий ірландський костюм

Про красу ірландських дівчат складали пісні. Поети розповідали про них у своїх віршах, як про ніжних кольорах, зростаючих наперекір вітрам. У національному костюмі ірландки мали вигляд ще більш жіночно і привабливо. Жіночий ірландський національний костюм і його фасон були такими, що усі принади дівчат, краса їх фігури не залишалися без уваги. У той же час, скромність і цнотливість юних красунь не піддавалася сумніву. Щільний, обтягуючий верх сукні і його довга розкльошена нижня частина створювали образ казкової принцеси. Колір вбрання міг бути не тільки зеленим, але і скомбінованим з іншими, наприклад, з білим. Самобутність ірландського національного костюма на фото видно дуже добре.

Національні танцювальні костюми

Зручна національний одяг як чоловіча, так і жіноча, оптимально підходить для танців степ і кейлі. Хоча сучасний ірландський костюм для танців неабияк стилізований і значно доопрацьований дизайнерами-модельєрами, він все одно залишається прекрасним, незважаючи на укоротившуюся довжину жіночих спідниць і обтягуючі корсети, додають ще більшу чарівність дівочих образів. В сукнях для ірландського танцю ззаду іноді пришивають невеликі полотна тонкого легкої тканини, що розвіваються навіть при невеликому русі. Смарагдово-чорна гама, розбавлена білосніжними блузами або сукнями, не змушує напружувати зір, але танцівники все одно виглядають дуже ефектно.

Звичаї ірландського гардеробу

Довго і ретельно готується народ Ірландії до святкування Дня святого Патріка. Напередодні свята знову згадують про танці та починають розучувати. Виробники випускають багато сувенірних виробів, композитори пишуть музику. А жителі шиють нові костюми і збираються брати участь у численних фестивалях і парадах. І хоча свято вважається християнським, він дуже веселий. Всі танцюють, п'ють пиво і віскі, слухають волинку і вбираються в одяг героїв народної міфології.

Вплив Англії на національний стиль ірландців

У період англійського правління в Ірландії були введені британські закони, що забороняють багато фактори, характерні для національного укладу ірландців, так само як і для валійського або уельського народу в свій час. Зокрема, вони торкнулися культуру і побут. Англійська національна одяг була прийнята як зразок. З-за цього відбулися зміни в національному костюмі, він став більш сучасним і почав відповідати загальноприйнятій європейського стилю. В нього стали входити такі елементи, які сприяли тому, що середній ірландець став виглядати як англієць:
  • куртка або щільний піджак;
  • спідниця-кілт, зшита з однотонної тканини;
  • сорочка білого кольору або інших світлих відтінків без ворота;
  • товстий в'язаний светр;
  • бере, зшитий з сукна.
Одяг в Північній Ірландії зазнала найбільших змін у зв'язку зі своїм географічним положенням і близькості до Англії. Але не тільки англійські традиції позначилися на формуванні народного костюма, а можливо також голландські, уельські і ісландські.

Сучасні моделі і вбрання

Оскільки носіння національного одягу стало дуже рідкісним явищем, в Ірландії її можна побачити лише на акторах театралізованих студій та танцювальних ансамблів, які виступають в стилях степ і кейлі. В костюмах вміло поєднуються етнічні напрями, традиції та сучасні стилі. У XX столітті в моду ввійшли довгі плащі і важкі пальто чорного кольору. Жінки виступають в ефектних коротких сукнях яскравої колірної гами з переважаючими насиченими відтінками зеленого і помаранчевого. Наряди прикрашені етнічною вишивкою. Одяг чоловіків складається з піджака, спідниці-кілта і світлої сорочки з краваткою. Жінки дуже довго носили такий елемент кельтського костюма, як широкий плащ, здатний приховати всю фігуру повністю. На самому початку минулого століття такі плащі зустрічались дуже часто.

Традиційний ірландський костюм

З VI по XVII століття одяг ірландців не зазнавала значних змін. Зазвичай її виготовляли з вовни або льону. Зверху на довгу сорочку було прийнято надягати плащ з вовни, який був з капюшоном або без нього. Забезпечені громадяни одягали поверх довгої лляної сорочки ще одну — коротку, з шовку або якісної лляної тканини. Її прикрашали вишивкою з складних квіткових візерунків. В XI столітті, при королі Бриане Бору був виданий декрет про відповідність кольорової гами суспільним статусом, добробуту людини і роду його занять. Чим багатше був ірландець, тим яскравіше був його вбрання.
У XVII столітті кланову систему, характерну для суспільного ладу Ірландії, повністю скасували. Окремі елементи одягу і її деякі прикраси у зв'язку з цим стали не потрібні. Часті війни і повстання сприяли спалахів голоду і масового збіднення населення, що позначилося і на манері одягатися. Ірландці почали переймати європейські та англійські фасони одягу. У сучасній інтерпретації в ірландської національної одязі основним є яскравий зелений колір.

Тематичної ірландський стиль

Тематичні вечірки, весільні урочистості в ірландському фольклорному стилі стають затребуваними в усім світі. І дійсно, не тільки самобутня культура, мелодії волинок і яскраві костюми приваблюють гостей. В Ірландії дуже багато символів. Наприклад, конюшина-трилисник так само пов'язаний з цією країною, як і паби, кілти і волинки. Ірландію часто називають зеленим островом з-за пагорбів і великої кількості лісів. Персонажів легенд і міфів — невеликих чарівників-лепрекони, одягнених в зелені костюми XVIII століття, фей, які не тільки допомагали людям, але і доставляли неприємності, і також ходили в смарагдових нарядах, – знають не тільки діти, але і дорослі. Вони стали справжнім ірландським брендом. Пиво — ще одна пристрасть ірландців, така ж, як і танець кейлі. На такі свята прийнято приходити у всьому зеленому. Чоловіки одягають великі берети і чорні краватки, а жінки – спідниці смарагдового кольору.

Поради стилістів

Самобутність своєї країни народ Ірландії зберіг, незважаючи на всі політичні події, що відбулися за тисячоліття. Доброзичливість ірландців виражена навіть у тому, що вони не закривають вхідні двері в новорічні свята, даючи цим зрозуміти, що вони будуть раді будь-якому гостю, що виявив бажання зайти до них в будинок. Щоб виглядати як справжній древній ірландець, потрібно підібрати одяг за такими ознаками:
  • кращими матеріалами для пошиття одягу повинні бути льон або шерсть;
  • перевагу потрібно віддавати пурпуровому, чорному, білому, синьому, жовтому кольорам і деяких відтінків зеленого;
  • якісні шви, зроблені вручну, причому зовнішні, можуть бути контрастного кольору і служити своєрідною прикрасою;
  • поділ і воріт одягу прикрашений тасьмою або вишивкою;
  • нижня сорочка повинна визирати з-під верхньої по всьому низу і рукавів.
Деякі стилісти стверджують, що стародавні ірландці кілти не носили, – цей одяг поширилася в країні пізніше, з'явившись спочатку в шотландському Хайленде.
У сучасній Ірландії на вулиці навряд чи можна зустріти людину, одягненого в національний одяг. Вона характерна для масових народних гулянь та свят, що проходять в цій країні. На таких заходах можна побачити вишуканість традиційного ірландського костюма і захопитися його самобутністю.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Національний Костюм Італії, Італійська Народна Одяг Для Дівчинки Для Сценки, Орнаменти на Одязі
Формування національного італійського костюма бере початок у Стародавньому Римі. В кінці XVIII століття країна стала представляти єдине королівство. На національний
Марійський Національний Костюм, Марійський Орнамент, Візерунки на Національному Костюмі у Дівчат
Марійський народ – це фінно-угорський етнос, який представляє собою населення невеликий республіки Марій Ел, розташованої на території Поволжя, сучасної Пермської
Французький Національний Костюм, народний Одяг Французів, Костюми 17-го і 18-го Століття
Франція – країна моди, вишуканості і неперевершеного жіночого шарму. Протягом багатьох років вона диктувала свої умови в області одягу, взуття та аксесуарів. Проте багато
Німецька Національна Одяг, Народний Жіночий Костюм Німеччини, Німецький Стиль в Одязі
Строгість в сукупності з простими лініями крою – відмінні риси німецької національної одягу, впізнанною завдяки популяризації колоритних фестивалів. Костюми перших
Шотландська Національна Одяг, Костюм Шотландців, Шотландський Стиль в Одязі, Чоловічий і Жіночий Костюм
Традиційні етнічні костюми – це не просто ганчірочка або шматок матерії з іншої країни. Це ціла історія народів, окремі оповіді, легенди та фольклор. Шотландська