Іспанський Національний Костюм Для Дівчинки Для Танців, Іспанська Народна Одяг Для Хлопчика
23.03.2019 0 prostolady

Іспанський Національний Костюм Для Дівчинки Для Танців, Іспанська Народна Одяг Для Хлопчика

В закладки
Іспанія за багатовікову історію змінювалася численні війни за владу, що і вплинуло на інтерпретацію національного костюма. Місцеві жителі пережили епоху палаючих вогнищ інквізиції, королівське вплив на розвиток моди, подарував світу еталонний зразок пишною середньовічної одягу. Хоча більше привертають увагу етнічні народні костюми простих жителів з палкою вдачею, виражають істинний дух іспанської землі із запальними танцями і коридою.

Особливості іспанських костюмів

Існують відмінності національної одягу по регіонах, але простежуються загальні риси. На зорі розвитку чоловічі костюми виконували функцію захисту власника від ворожих стріл, тому відшивають з щільних негнущихся тканин. Догмати католицької церкви пропагували відмову від земних радощів, небагатослівність і манірне поведінку. Жителі носили одяг в темних тонах для освітлення особи, щоб здаватися світліше маврів. Віталися в костюмі включення тканин червоного, зеленого або фіолетового кольору. Дами носили важкі костюми з металевими пластинками на грудях і животі. Таке хитрування дозволяло виділити талію і сховати вигини тіла, але не давало повноцінно дихати, стаючи причиною непритомності власниці.

Народний костюм

Вперше в історичних хроніках іспанський національний костюм згадується в XVI столітті. В період панування Габсбургів представники вищого суспільства носили корсетні шати, але простолюдинам з гарячою кров'ю виявилося властиво підкорятися жорстким правилам. З Андалузії бере початок культура простих іспанців – махо. Бурхливі з'ясування стосунків між хлопцями та дівчатами могли закінчитися плачевно, адже закохані не виходили на міські вулиці без ножів. Образ пекучої Кармен виник на основі легендарних розборок махо, легко переступають межу між любов'ю і кривавою ненавистю. Костюми чоловіків і жінок складалися майже ідентичних речей. Представниці махо носили яскраві багатошарові спідниці, короткі піджаки і мантильї з гребенями.

Чоловічий костюм

Відомі інтерпретації чоловічого вбрання, різні епохи появи на історичній арені. Традиційне вбрання, взяте істориками за стандарт, складається з наступних предметів:
 • Білосніжна сорочка з батистовыми манжетами, обшитими мереживами. Обов'язково до сорочці пришивався брыжжевый комір.
 • Кулясті штани-брагет прикріплялися до стегон зверху і знизу, мали підбиття з кінського волосу. Відмінна риса штанів – вертикальні смуги з тканини контрастного кольору. В якості нижньої білизни носили кальес.
 • Коротка курточка (хубон) або колет з наплічниками, вузькими рукавами і коміром-стійкою. З плином часу комір подовжувався, до неї пришивали мереживні вставки. Маніпуляції з оздобленням стали причиною появи характерного іспанського гофрованого коміра.
 • Чоловіки носили плащі різної довжини без коміра або з капюшоном. Традиційним для іспанців вважається орні накидка ропа з наплічниками, висячими рукавами і застібкою біля шиї.
Поступово іспанський костюм придбав сучасні риси. На зміну кулястим брагет прийшли завужені штани, коле замінив піджак-фігаро. Чоловіки доповнили наряд панчохами, поясом на талії, жилетом, треуголкой і плащем.

Жіночий костюм

З легкої подачі городянок сформувався жіночий національний костюм Іспанії, пропагує свободу від металевих каркасів і жорстких корсетів. Дівчата самостійно шили вбрання, що складається з приталеного жилета, багатошарової спідниці з оборками, просторою блузи із знімними рукавами. Юні іспанки в якості головного убору носили світлий гребінь, який після вступу в шлюб належало поміняти на аксесуар коричневого або чорного кольору. Гребенем заколювали довгу мереживну накидку – мантилью. Майстрині прагнули вишити її оригінальними візерунками, додають предмету індивідуальність. Сучасною інтерпретацією національного вбрання вважаються костюми для фламенко.

Дитячий костюм

Не існувало особливих відмінностей між дитячою і дорослою національної одягом. Хлопчиків наряджали в сорочки з короткими штанцями, дівчаток – у жіночі кофти з пишними спідницями. При бажанні відшивали дитячі наряди з яскравих тканин, прикрашали візерунками та орнаментами.

Костюм по регіонах

Самобутня одяг в Іспанії відрізняється по регіонах. Північні провінції тяжіють до суворим консервативним вбранням, в центральній частині країни дотримуються традиційних підвалин. Характерні яскраві костюми з'явилися з легкої руки південних іспанців, звідки бере витоки пристрасний танець фламенко. Відмінності по регіонах:
 • У Каталонії традиційне жіноче вбрання складається з світлої пишної спідниці, атласного ліфа з ажурними вставками, фартуха і чорній шалі. Обов'язково носити темні мереживні рукавички до ліктя і мантилью.
 • Дівчата Галісії тяжіють до розкльошені червоним спідниць в поздовжні смуги з чорного оксамиту, фартух, сорочки з великими рукавами. Бажано накинути на плечі ажурну шаль, а на голову пов'язати хустку.
 • У Верхньому Арагоні носять лляні сорочки з довгими сарафанами, в Нижньому – укорочені пишні спідниці, фартухи і блузи з шалями.
 • Народні костюми в Валенсії складають шовкові сукні з флористичним орнаментом. Дівчата підкреслюють талію розшитим фартухом, на голові носять хустки з бантами. Регіон відомий цікавою зачіскою з намистинами і шпильками.
Всесвітню популярність завоював костюм мешканок Андалусії – яскраве багатошарове плаття в горошок, обтягуючі вигини фігури. Южанки отримали наряд у спадок від місцевих циганок, що втілюють в танці пристрасну натуру. Андалусийки носять на плечах напівпрозору шаль, в зачісці закріплюють гребінь з мереживною мантильї, в руках тримають яскравий віяло.

Аристократичний костюм

На фото представлені іспанські національні костюми аристократів. У створенні багатошарового шати брали участь швачки, вишивальниці і золотошвейки, що працюють місяцями над пошиттям та декоруванням наряду. Сукні нагадували твір мистецтва, хоча перебувати в подібному коштовному вбранні ставало тортурами. Викликало заздрість поведінка волелюбного народу махо, що пояснює проникнення духу бунтарства в аристократичну середу.

Епоха Реконкісти

Період характеризується боротьбою піренейських християн з маврами, які окупували територію. У результаті відбулося змішання елементів іспанських і арабських костюмів, лепту внесли і лицарі, які прибули з Європи. Іспанці стали носити подовжені плащі – сюрко, які закріплювалися на обладунках з метою захисту від опадів. Чоловіки приміряли плащі з драпіруванням на плечі, накидки собреропа, ропилью і абриго. У жіночих суконь виділялася лінія талії з розбіжними вниз складками матерії. Характерно поява пелерини і складних головних уборів на металевому каркасі. Специфіка тренсадо не втрачала популярності до 1520 року, пропонувала дівчатам загорнути волосся тканиною, перетягнувши стрічкою. Модниці носили тренсадо спільно зі східним тюрбаном.

Епоха Відродження

У моді пропагувалися приписи католицької церкви, заперечує красу людського тіла. Королівська влада базується на підтримці аристократії і лицарства, але змушена коритися повчанням духівників. Якщо Італія переживає розквіт художньої думки, то в Іспанії прояви свободи під забороною. Виникає явище «іспанської моди», що набула поширення в Європі. Аристократи носили важкі каркасні костюми, сковують рухи. Знамените іспанське плаття ввела в ужиток Хуана Португальська з метою приховати вагітність. Силует становили трикутники з вершинами на лінії талії, що окреслюють межу ліфа і розширюється спідниці. Під вбранням спідницю носили на металевій конструкції під назвою вертюгаден або вертигадо. Зверху ставили баскинью (спідниця) і вестидо (плаття) на зав'язках.
Одяг шили з тканин сірого, коричневого або чорного кольору, допускалися деталі смарагдового або червоного відтінку. Навіть взуття не демонстрували за винятком дерев'яних чапинес. Єдине дозвіл для аристократів стосувалося носіння коштовностей, службовців яскравим акцентом на аскетичною одязі.

«Золотий вік» (XVII століття)

Іспанія починає втрачати позиції на території Європи, знаходиться на межі економічного краху. Відчувається французький вплив з подачі Людовика XIV, який вирішив налагодити контакти з іспанцями. Аристократи продовжують носити каркасні костюми, але придивляються до французьких тканин із золотавим шиттям. Багаті іспанки одягаються в чорні закриті сукні, що нагадують футляр, але не наважуються відмовитися від широкого крохмального коміра на металевій основі. Загальні риси аристократичного і народного костюма – наявність мантильї і віяла. Чоловіки перестали носити кулясті штани, замінили їх звуженими штанами до колін з зав'язками. Подовжується традиційна курточка хубон з відкидними рукавами. Іспанці ввели в ужиток костюми французьких мушкетерів, хоча мода на перуки не отримала поширення.

Чоловічий костюм

З XVII століття аристократичні костюми відшивають з темних тканин, поєднують матеріали з різною фактурою типу шовку, бавовни або оксамиту. Городяни починають носити одяг з вставками жовтого, червоного або малинового кольору. З'явився закон про заборону прикраси нарядів ажурним мереживом, але модники стали замовляти золоте шитво на одязі. Традиційний укорочений коле набуває довжину, на рукавах з'являються прорізи, пришивають м'які валики на плечах. Під камзолом носять білу сорочку з широкими рукавами, від негоди захищаються з допомогою манто, яке нагадувало довгий круглий комір на двох зав'язках. Чоловіки носять завужені штани, зав'язані під колінами. Замість пояса для шпаги хизуються з багато декорованою перев'язом на плечі як частини національного костюма. Заміною туфель стали модні світлі чоботи з халявами вище колін. Іспанці купували взуття на невисокому каблуці для комфортної верхової їзди, дворяни отримали пріоритет носити червоні підбори на балах.

Жіночий костюм

Аристократки продовжували носити громіздкі сукні на жорсткому корсеті. На широкий каркас напиналися множинні спідниці, верхня частина тіла затягувалася в корсет, зверху належало поставити тугий жакет з баскою. За звичаєм, верхні рукава мали розріз і демонстрували рукава нижнього шати.
Категорично заборонялося декольте і непокрита голова. Поганим тоном вважалося носити сукні, відкривають огляд на носки туфель. Окрасою аристократки ставали дорогоцінні чотки, оздоблений вишивкою носовичок і віяло.

XVIII століття

Зі смертю останнього коронованого Габсбурга почалося панування іншої моди, вільною від жорстких рамок. Мода набуває європейських рис, поширюється серед аристократичних кіл. XVIII століття ознаменувалося появою костюма тореадора, названого блискучим вбранням. У національному вбранні для кориди простежуються риси андалузького костюма, облягає тіло, але не заважає проводити активні дії. Наряд складається з розшитого жилета й куртки, укорочених штанів, гольф і краватки. Інше традиційне вбрання – іспанські сукні для танців фламенко. Пекуча іспанка в танці заворожує миготять воланами на червоній сукні, грою напівпрозорої шаллю і помахами віялом. Виконавиця байлаор прикрашає локони квіткою під колір сукні, великі намиста і браслети доповнять образ. Запальний європейський танець пронизаний такою ж атмосферою, як і танець бандари, характерний для жителів східних країн.

Кінець XVIII — початок XIX століття

Повністю знищує аристократичну манірність поширення культури махо. Простонародні карнавальні костюми припали до вподоби багатіям, бажаючим зануритися в бурхливе життя з танцями і піснями. На противагу заперечення французького впливу пропагується ідея націоналізму. Сеньйори того часу часто заводили знайомства з представниками махо, носили яскраві деталі самобутніх народних костюмів.

Особливості інших складових

Придворні дами з подачі королеви Ізабелли повернули моду на мантилью. Аристократки прикрашають голову накидкою з гребенем, протестуючи проти правління короля-чужоземця. Явище відоме в історії під назвою «змови мантилий». Дівчата носять аксесуар світлого забарвлення, дорослі жінки воліють строгість чорного кольору.

Текстиль

Для пошиття одягу користуються набивними або вишитими тканинами, зазвичай відрізняються майстерними золотими візерунками на яскравому тлі. Якщо у Середньовіччі вважали, темні тканини, то згодом їх витіснили рулони вишуканою матерії різного забарвлення.

Кольори і візерунки

Іспанські костюми рясніють поєднанням контрастних кольорів, радують розсипом палітри відтінків. У моді як пастельний, так і насичена яскрава гама. Часто зустрічається флористичний візерунок або горох.

Тканини

Традиційно використовували тканини з гладкою структурою, але з часом навчилися шити одяг з шовку, льону і оксамиту. Костюми створювали за контрастом з тканини різної фактури і кольору.

Крій

Віддавали перевагу одязі вільного крою – так відшивають штани і сорочки. Чіткі лінії допомагали досягти бажаного силуету, в моді залишалися розкльошені і трапецієвидні фасони.

Аксесуари та прикраси

Іспанки носили подовжене покривало-мантилью, прикріплене з допомогою пейнеты. Конструкцію ставили посередині голови, що говорило про акуратності дівчини. Пейнеты виготовляли з панцирів черепах, пізніше перейшли на пластмасові вироби. Мантилью шили з мереживних або прозорих тканин, прикрашали орнаментом.
У пріоритеті перебували розшиті пояси, золоті прикраси, великі сережки і кільця, незвичайної форми гудзики, камеї і намиста-ланцюжка. Акцент весільного вбрання часто зводився до достатку прикрас: медальйонів, кулонів, коралів, намист і релікваріїв, хоча в якості головного убору служив мереживний хустку.

Взуття

Чоловіки носили м'яку оксамитову або шкіряне взуття за типом «ведмежою лапи». Пізніше в моду увійшли гостроносі оксамитові та атласні туфлі, військові носили взуття з вузькими халявами. Полювати належало в білосніжних білих чоботях. Дівчата хизувалися в розшитих атласних і оксамитових туфельках, також в моді були грубі чапинес на високій підошві.

Волосся

Іспанці вважали за краще коротко стригтися, носили вуса з бородою. Лишалося прикрасити верхівку шапочкою, беретом або фетровому капелюхом. Дівчата відрощували довге волосся, майстрували зачіски з кіс, хоча частіше збирали локони в лаконічний пучок. Зачіску закріплювали шпильками, пов'язували зверху хустку.

Іспанський костюм в наші дні

Національне вбрання Іспанії пройшов історію становлення, але зберіг притаманні риси, які відбилися в колекціях брендового одягу. Різноманітні фасони одягу нагоді при складанні стильного образу:
 • Білосніжна блузка з летять тканин з мереживним коміром і ажурним жабо. Помилково приміряти чоловічу сорочку, виглядають занадто консервативно.
 • Корсет підкреслює вигини фігури, виділить талію. Його випускають на шнурівці або шиють за аналогією з жилетом.
 • Розкльошена від стегна спідниця в підлогу. Згодяться для пошиття не тільки яскраві тканини з строкатими візерунками, радять приміряти сукню в темних тонах.
 • Нюдовый сарафан з великим флористичним візерунком – втілення ніжності. Образ доповнюють крислатим капелюхом.
 • Однотонні розкльошені брюки темного кольору.
 • Для вечірнього виходу рекомендують приміряти алое довге плаття з багатошарової спідницею, обшитої рюшами.
Атрибутом національного костюма послужить шаль, недбало накинута на плечі. Вітається великий квітка в зачісці або на одязі як символ спекотної землі людей з палкою вдачею.
Іспанія вражає уяву традиційними вбраннями, воплотившими воєдино елегантність і привабливість. Навіть якщо національні костюми доречні тільки на заняттях танцями, то деякі елементи одягу вписуються в сучасний модний лук.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Німецька Національна Одяг, Народний Жіночий Костюм Німеччини, Німецький Стиль в Одязі
Строгість в сукупності з простими лініями крою – відмінні риси німецької національної одягу, впізнанною завдяки популяризації колоритних фестивалів. Костюми перших
Національний Костюм Італії, Італійська Народна Одяг Для Дівчинки Для Сценки, Орнаменти на Одязі
Формування національного італійського костюма бере початок у Стародавньому Римі. В кінці XVIII століття країна стала представляти єдине королівство. На національний
Ірландський Національний Костюм, Одяг Англійців, Плаття Для Ірландських Танців, Британський Стиль
На основі народного одягу дизайнери створюють свої яскраві і колоритні моделі. Ірландський національний костюм задіяний в їх творчих пошуках, і його самобутність дає їм
Французький Національний Костюм, народний Одяг Французів, Костюми 17-го і 18-го Століття
Франція – країна моди, вишуканості і неперевершеного жіночого шарму. Протягом багатьох років вона диктувала свої умови в області одягу, взуття та аксесуарів. Проте багато
Вірменський Національний Костюм, Національна Жіноча Одяг Вірмен, Візерунки на Костюмі
На зорі зародження Урартского царства (більше 3 тис. років тому) почалася історія вірменського костюма (або «тараза»). Наступним кроком розвитку національної одягу стало