Індійські Костюми Для Дівчинки, Національний Одяг Індії Своїми Руками, Індійські Тканини
07.05.2019 0 prostolady

Індійські Костюми Для Дівчинки, Національний Одяг Індії Своїми Руками, Індійські Тканини

В закладки
Традиційна одяг Стародавньої Індії як і раніше вважається дуже ошатною і зручною. Її вибирають як для повсякденного носіння, так і для святкових, урочистих заходів переважна більшість жителів країни. Національні вбрання більше всього підходять до особливостей жаркого індійського клімату. Вони досить практичні і оптимально відповідають побутових умов різних верств населення.

Особливості індійського костюму

Індійські наряди разом з історичним розвитком країни пройшли довгий шлях змін і перетворень. Починаючи від пхатаки — одягу з кори і листя, згадуваної ще в древніх Ведах, до сучасних джинсів і інших елементів західного стилю, поступово набирають популярність серед жителів великих мегаполісів. Одяг, яку виробляють і носять в Індії, має відмінності, сформовані і залежать від багатьох причин. На її особливості впливають наступні фактори:
 • географічне розташування штатів;
 • етнічну своєрідність;
 • культурні традиції;
 • умови проживання, місцевість (сільська чи міська).
Індійський одяг буває двох видів — драпірованою (до неї відносяться жіночі сарі, чоловічі дхоті, лунги) і зшитою. У другу групу входять чуридар, сальвар, курта-піжама, штани і сорочки в європейському стилі.

Кольори і візерунки на одязі

Народні орнаменти найбільш точно відображають склався протягом тисячоліть уклад і спосіб життя індійців. Для кожного кольору малося своє таємне значення. Європейці лише захоплюються яскравими фарбами, вміло переплетеними між собою мотивами і візерунками, а для жителів Індії вони є символами, що часто мають сакральний зміст:
 • червоний колір — найбільш значимий для індусів. В багряну одяг вдягають на свято, весілля та інші урочисті події. Червоні наряди наречених — символ чистоти і невинності. Порошок синдур такого ж кольору наноситься нареченим на проділ майбутній дружині. Ця полум'яна гамма досить характерна для багатьох прикрас і декоративних елементів в індійських храмах;
 • жовтий — також необхідний у вбранні нареченої, означає цілісність, захищає від злих помислів. Сприяє більшій згуртованості в сім'ї. Крім того, жовтий колір — символ знань і щастя, вважається кольором бога Вішну;
 • шафрановий (темний помаранчевий) — священний відтінок, що означає жертовність, відмова від усіх благ. Це колір монашого одягу і нарядів мандрівних аскетів;
 • синій — є відтінком бога Крішни. Він підкреслює силу, мужність. У зв'язку з тим, що добувати фарбу складно, займаються цим люди з нижчих каст. Тому така одяг характерна тільки для малозабезпечених;
 • зелений — в окремих районах є весільним і святковим, асоціюється з ісламом;
 • чорний колір хоча і відлякує зло, все ж вважається нещасливим. Тому одяг чорного і близьких до нього відтінків не прийнято одягати на весілля та інші свята. Такий колір не підходить для дитячого одягу;
 • білий — символ смерті і переродження, означає святість, світ. Пов'язаний з богинею знання Сарасваті. Траурний колір.
В індійських візерунках завжди міститься певний сенс. Зазвичай вони дуже яскраві, як і вся природа в цій спекотній країні, складаються з майстерно сплетених окремих елементів. Деякі з орнаментів відомі у всьому світі. Індійський огірок (або пейслі), який самі індійці називають «бута», дуже давній, він був відомий ще з часів держави Сасанідів (224 - 651 рр .. н. е..) і до цих пір дуже популярний. Життя людини в цих узорах подібна мов полум'я, які також символізують у цьому випадку динамічність і розвиток. Пейслі можна зустріти в житло, оформленому в східному інтер'єрі, а також на посуді, його об'єднують з мереживними мотивами і візерунками з геометричних фігур. З рослинних мотивів найбільш популярними вважаються зображення лотоса. Але також часто можна побачити декоративні візерунки з плодами манго, гранатів, різних пальм і кипарисів. Поширені стилізовані зображення тварин — слонів, верблюдів, левів, а також птахів.

Індійські тканини

Ткацтвом в Індії займаються з давніх часів. Секрети майстерності передаються у спадок. Заступництво царюючих осіб сприяло розвитку цього ремесла. Унікальна за своїми властивостями тканина з бавовни «сіті» затребувана в усьому світі. Її і кращі шовку виробляють в штаті Тамиланд.
У багатьох провінціях національний одяг, як і раніше виготовляють у відповідності з давніми технологіями. Тканини прикрашають східними візерунками із срібних і золотих ниток. Найпопулярнішим орнаментом на бавовняному або шовковому полотні вважається смужка, найбільш підходяща для пошиття сарі.

Види

Індійські тканини славляться надзвичайно яскравим підбором кольорів, виразністю орнаментів, різноманітними техніками. Здавна бенаресский шовк та парчу скуповували торговці. І в даний час для тканин, вироблених в Бенаресі, характерні складні візерунки і сяйво золотого шиття. Всім відома парча або кинхаб — найкраще творіння місцевих ткачів. Один з її варіантів — химру, парча з шовку і бавовни. Ткані малюнки в техніці ікат і подвійний ікат прикрашають тканини, створені в штатах Гуджарат, Орісса, а також у штаті Андхра Прадеш. Прикрашений орнаментом-купоном шовк канчипуран виготовляють на півдні Індії. Він відрізняється особливою щільністю і колірними переливами. Місцевий шовк тассар, муга, енді отримують не від шовковичних черв'яків.

Аксесуари та прикраси індійців

Унікальні індійські прикраси з яскраво вираженим національним колоритом витончені і різноманітні. Для кожної касти вони свої. Є відмінності в прикрасах для заміжньої жінки і юної дівчини. У ювелірних виробах сміливо поєднуються самі різні метали і камені, розташовані в симетричному порядку. Особливо красивими вважаються прикраси для древніх індійських танців. Будь-який аксесуар є талісманом чи оберегом. Без нього не прийнято виходити на вулицю. Виняток становлять лише вдови. У індіанок є певний комплект аксесуарів — шрингар. Він складається з 16 елементів, тісно пов'язаних з богинею краси Шрі-Лакшмі. Серед них найбільш відомі – патті для голови, нат (кільце в ніс), численні браслети і кільця для пальців ніг. Крім ювелірних виробів в перелік включені обведення очей (анджана), мехенді (розпис ділянки тіла хною), синдур (червона смуга на проборе, завдана чоловіком), заплетене в косу і прикрашені гірляндами волосся (кешапашачарачна), бінді (точка на лобі, може бути прикрашена стразами).

Національна взуття

Моделі взуття з Індії стають популярними в багатьох країнах світу. Вони зручні, зроблені з якісних тканин або дерева, вовни, екошкіра, так як шкіру корів або телят використовувати для пошиття заборонено. Підошви виготовляють з гуми або пінополіуретану. Падуки — найдавніша модель сандалій, їх робили за індивідуальними мірками, з невеликим кілочком або сферою на основі з дерева. Носіння такого взуття сприяє заспокоєнню, вироблення контролю над емоціями. Чаппалы — зручні капці з кільцем для великого пальця, але є варіанти з заокругленим носком і трохи задертим догори. Колхапурские чаппалы виготовляють з шкіри бізонів. Вони міцні і зносостійкі. Плетені сандалі з шкіри верблюдів – бунто – трохи схожі своєю формою на звичні кімнатні капці. Для туфель моджари використовують тканину із золотою вишивкою, яку прикрашають бісером або перлами. А найдорожчі з них можуть бути оздоблені дорогоцінним камінням. Одна з моделей моджари — кхуса, з довгим загнутим носком і високим задником. У туфель, призначених для знатних осіб, шкарпетки могли бути закручені кілька разів. Ще один варіант — джутти, з заокругленим носком і часто відсутнім задником.

Традиційні види індійської одягу

Одяг індійців дуже зручна, красива і елегантна. Незважаючи на те, що в країні все більше зростає інтерес до західних нарядам, на свята і урочистості прийнято одягатися в індійські костюми. Їх колірна гамма яскрава і насичена. Вбрання відрізняються великою різноманітністю. Кожен регіон знаменитий унікальним стилем, способом носіння і драпірування.

Жіночий одяг

Звичаї, культура, релігія і клімат знайшли відображення в різноманітності індійській одягу. Розшиті золотом і сріблом, прикрашені стразами або невеликими частинками дзеркал, наряди найбільше підходять для ефектних східних красунь. Тому досі індіанки віддають перевагу традиційному одязі.

Індійське сарі

Цей жіночий костюм вважається дуже древнім і досі дуже поширений. Прямокутний шматок тканини довжиною до 9 м обертається навколо стегон, а потім залишився матеріал перекидають через плече. Під сарі повинен знаходитися короткий топ — чолі. Яскраві, з дорогим декором сарі, жінки носять у святкові дні, а більш скромних забарвлень, з мінімумом прикрас — вдома. Весільні вбрання вишивають вручну, ескізи після завершення роботи знищуються. Тому сарі нареченої завжди унікально і неповторно.

Лехенга-чолі (Гагра-чолі)

Ще один жіночий класичний костюм, який носять як вечірній або святковий. У ряді штатів вважається повсякденним одягом, а в Пенджабі в гагра-чолі танцюють. Індійський костюм для танцю зображений на фото нижче. Саме в ньому виконують такі танці як хагра, дандиа і прославився на весь світ танець живота. Костюм складається з трьох елементів — спідниці (ленга), блузи (чолі), накидки (дупатта). Довжина спідниць могла змінюватися, але знатні індіанки завжди обирали лише ті, поділ яких торкався підлоги.

Шальвар-каміз

Такий одяг носять дівчата, яким подобаються штани. В Індії цей костюм прийшов з Афганістану. Дуже популярний в штаті Пенджаб, з-за чого його так і називають «пенджабі». Складається з звужуються донизу штанів і туніки з розрізами з боків. В якості аксесуара носять дупатту — шарф з тонкого матеріалу великої довжини. Іноді туніку носять з вузькими бриджами.

Чуридар-курта

Наряд схожий на шальвар-каміз, але штани від коліна завужені і щиколотки зібрані в складки. В комплект входить довга сорочка до колін.

Патта-павадай

Ці довгі конусоподібні сукні традиційно носять маленькі дівчинки. Шиють їх з яскравого шовку самих різних кольорів і відтінків. Низ сукні павадай обов'язково прикрашає орнамент у вигляді золотистої смуги.

Мундум-нерьятхум

Традиційна жіночий одяг в штаті Керали. Найдавніший з усіх видів сарі. Нижня частина називається мунду, верхня — нерьятху. Це сарі також повністю закриває груди і живіт.

Мекхела-чадор

Всі жінки штату Ассам носять цей наряд, який складається з трьох частин. Нижню, мекхеллу, закріплюють на талії. Чадор — деталь, облачающая тіло поверх невеликий кофтинки. На чадор кріпиться ріха, досить вузький елемент костюма, вона прикрашена запам'ятовуються візерунками по краях і всьому полотну.

Чоловічий одяг

Індуси досі зберігають прихильність до традиційного стилю в одязі, незважаючи на вплив західної культури. Так само, як і в жіночих нарядах, в чоловічому одязі є прихована символіка, вона через покоління передає частинки знань, дбайливо збережених у народі.

Дхоті

Цей вид одягу дуже популярний в Індії, її носять як хлопчики, так і дорослі чоловіки. Дхоті — відрізок тканини довжиною від 2-х до 5 м. Цієї закривають пов'язкою стегна і талію. Один її кінець протягують між ніг. Виходять своєрідні шаровари. Іноді дхоті носять як запахивающуюся спідницю.

Лунги, або мунду

Це один з варіантів дхоті. Буває у вигляді звичайного полотна з шовку або бавовни або зі зшитими разом краями. Довжина лунги доходить до щиколоток. Але її можна змінити, підвернувши тканину у талії, що необхідно при роботі в полі або відвідуванні храму. Часто лунги носять літні індіанки, вміло комбінують їх з іншими нарядами.

Шервани

Дуже елегантний святковий піджак з золотою або срібною вишивкою, застібається на гудзики. Чудово виглядає його комір-стійка. Звичайна довжина шервани – до колін, але може бути й довше. Прийнято носити зі штанами чуридар, суживающимися в нижній частині.

Головні убори

У більшості індійських штатів чоловіки носять тюрбани, які помітно змінюються в залежності від чільних в них культури і звичаїв. Головний убір у сучасних індусів призначений для різних об'єднань і товариств, з їх допомогою можна зрозуміти, яку ідеологію підтримує той чи інший людина.

Дастар

Тюрбан, який носять сикхи, називається дастар або пагри. Для них він означає дуже багато, перш за все – це знак доблесті і високої духовності. Сикхи закривають тюрбаном свої волосся, яке вони ніколи не стрижуть.

Пхета

У штаті Махараштра тюрбан називають «пхета», так він звучить мовою маратхі. Його носять в урочистих випадках. Раніше цей одяг була обов'язковою, але з плином часу пхета змінив зовнішній вигляд, з'явилися інші варіанти.

Майсур-пета

Цей головний убір носили чоловіки у місті Майсур, найчастіше під час офіційних зустрічей з іноземцями або на святах. Тепер Майсур-пета служить символом національних традицій, навіть місцевий університет замінив на них класичні академічні шапочки.

Раджастхані-пагари

В штаті Раджастхан тюрбани називають пагари. Індієць, глянувши на їх власників, може відразу визначити район проживання і касту. Особливу увагу приділено кольором. Білий, як і у багатьох випадках, означає жалобу, шафрановий — доблесть.

Ганді

Ще під час лідер визвольного руху Махатма Ганді зробив цей тип головного убору популярним. Його колір – білий. Раніше його носили переважно політичні діячі, але в даний час ніяких обмежень не існує.

Індійський традиційний костюм в сучасному світі

Протягом всієї історії країни одяг індійців зазнала незначних змін, але в період Британського колоніального правління індійські військовослужбовці почали носити одяг в західному стилі. Пізніше з'явилися деякі доповнення в національних костюмах, а в наші дні в повсякденному житті багато індіанки носять джинси, спідниці. Більшість індійських чоловіків вважає за краще одягатися в європейський одяг. Проте національний костюм все ж залишився для найбільш урочистих і святкових випадків. Крім того, його унікальність не обійшли увагою і законодавці моди: на його основі дизайнери розробляють нові моделі одягу. Багато європейські модниці і танцівниці, які виконують східні танці, думають про те, як зробити індійський костюм своїми руками. Викрійки дуже прості, зшивати окремі деталі потрібно не скрізь. Головне – знайти відповідні тканини, здатні передати в танцювальному вбранні національний колорит цієї дивовижної країни.
Індійська національна одяг володіє неповторною унікальністю, вона дуже різноманітна і самобутня. Через багато тисячоліть історії індійці зберегли свою самобутність. Навіть у XXI столітті, не дивлячись на вплив глобалізації, в Індії багато носять національний костюм, особливо в святкові дні і на різних урочистостях. Традиційна одяг рясніє своєю різноманітністю і яскравістю фарб.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Казахський Національний Костюм, Одяг Казахів, Камзол, Казахська Шапка і Костюм Для Дівчинки
Казахський національний костюм – це відображення багатовікової історії і самобутньої культури нації. Він втілює в собі всі особливості становлення стародавнього народу.
Ірландський Національний Костюм, Одяг Англійців, Плаття Для Ірландських Танців, Британський Стиль
На основі народного одягу дизайнери створюють свої яскраві і колоритні моделі. Ірландський національний костюм задіяний в їх творчих пошуках, і його самобутність дає їм
Марійський Національний Костюм, Марійський Орнамент, Візерунки на Національному Костюмі у Дівчат
Марійський народ – це фінно-угорський етнос, який представляє собою населення невеликий республіки Марій Ел, розташованої на території Поволжя, сучасної Пермської
Макіяж в Індійському Стилі, Як Зробити Макіяж Індійських Дівчат, Образ Індійської Актриси
Краса індійських жінок давно відома у всьому світі. Їх традиційні способи догляду за своїм тілом і особою, що дозволяють довго залишатися молодими, викликають непідробний
Національний Костюм Італії, Італійська Народна Одяг Для Дівчинки Для Сценки, Орнаменти на Одязі
Формування національного італійського костюма бере початок у Стародавньому Римі. В кінці XVIII століття країна стала представляти єдине королівство. На національний