Види Плетення Ланцюжків: Як Правильно Зробити Вибір Ювелірного Прикраси
07.04.2019 0 prostolady

Види Плетення Ланцюжків: Як Правильно Зробити Вибір Ювелірного Прикраси

В закладки
Ланцюжок вважається універсальним і функціональним аксесуаром, який, за рахунок грамотного виготовлення, стає повноцінним виробом в ювелірному світі. Її одягають у вигляді самостійного прикраси, разом з підвіскою, іконкою на тіло або хрестом.

Способи створення

На даний момент виробники ювелірних аксесуарів представляють велику кількість ланцюжків: короткі, довгі, широкі, вузькі, традиційні, декоративні, для різної статі, золоті і срібні. Виготовлення ланцюжків відбувається різними способами:
  • ручний;
  • автоматична в'язка;
  • штампування.
Плетення ланцюжків із золота з застосуванням спеціалізованої машинки вважається автоматизованою технологією. Використання верстатів допомагає виробляти ювелірні прикраси з ланкою товщиною до 0,2 міліметрів. Незважаючи на те, що автоматизація пішла далеко вперед, певні види плетіння ланцюгів можливо виконати лише руками. І тут не обходиться без професійних майстрів. Найменшу вагу ручного плетіння ланцюжка – приблизно 6 грам, а її якість у більшості своїй залежить від ювелірного майстра. Це насправді копітка і складна робота. Спочатку потрібно витягувати дріт зі срібла або золота, намотати її на заготовлене основу і отриману спіраль порізати на кільця однакового розміру. Цепевяз вручну робить її міцнішою за рахунок пасатижів, з'єднуючи візерунок, що передбачає вид плетіння. Щоб кільця не розходилися, всі елементи з'єднуються між собою. Приготовлена ланцюг буде затиснута серед спеціалізованих валів, щоб ланка стало плоским.
Штамповані ланцюжка будуть виготовлятися з готового ланки. Їх не з'єднують між собою, а виготовляють разом. В основному подібні аксесуари менш довговічні.

Які бувають ланцюжка

Прийнято виділяти види плетення ланцюжків для слабкої і сильної статі. Вага, сплетіння, проба і довжина є першорядними характерними особливостями, по яких можна відрізнити. Чоловічі ланцюга потужні, великі, важкі. Виглядають стримано і елегантно. Для жіночих особливостями стануть ажурність, легкість, круглі ланки, маленька вага. Також є унісекс – середній варіант, який добре підійде чоловічої статі, так і жіночого.

Види плетення ланцюжків

Можна виділити 3 основні технології в'язання ланцюгів:
  • якірна;
  • панцирна;
  • бісмарк.
В процесі вони знайшли безліч варіацій, тому на сьогоднішній день є приблизно 50 різних типів: від простих до незвичайних з ланкою складної конфігурації. Нижче ви можете побачити плетення ланцюжків із золота на фото з назвами.

Бісмарк

Чоловічим типом аксесуара в РФ вважаються ланцюжки типу бісмарк. Плетіння названо в честь канцлера Німеччини Отто фон Бісмарка. Дане прикраса досить складна, через це його часто виконують власноруч. Фантазійне плетіння буде складено з ланки, що складається з різних кілець.

Бісмарк одинарний

Аксесуар з овальними ланками підійде в рівній мірі чоловікам і жінкам. Ланки розташовують поруч, за бажанням реально виготовити будь-яку товщину і ширину. Дуже щільно в традиційному сплетінні ланка не розташовується.

Подвійний бісмарк

За рахунок споювання 2 ланцюгів, розташованих поблизу, в одне ціле, виходить широке, міцне прикраса. Застосовується в ювелірних майстернях для браслетів.

Московський бісмарк

Відрізняється ідеальною гладкістю, тому що закінчення спилюються і запаюються. Виділяють такі підвиди, як 4 і 6 пайок.

Гламурний бісмарк

Ланцюг підійде дівчатам. Маленькі ланки спаюються з двох сторін, прикрашаються крапельками і завитками, що надає виробу вишуканий вигляд.

Пітон (Американка, Кардинал, Фараон)

Сплетіння виконано з 3 рядів найтоншого округленого ланки, спаяних між собою. Здійснюється лише ручним чином, відмінно підійде до ділового стилю одягу.

Арабська бісмарк

Це виріб виконується з декількох рядів круглих елементів. У місцях, де половинні компоненти з'єднуються з головною конструкцією, здійснюється скріплення. Після простягається ланцюг, вирівнюється форма, ланки проколюються шилом.

Королівський бісмарк

Ланки вироби переплітаються особливим способом, в кінцевому підсумку виходить витіювате прикраса. Воно буде чудово виглядати на шиї і чоловіки, і жінки.

Якірний плетіння

Такий спосіб виготовлення прикрас отримав власну назву через зіставлення зі сплетінням цієї ланцюга якоря. Відрізняється традиційним виконанням. У класичному варіанті будь-ланка має форму овалу.

Подвійний якір

Прикраси такого типу мають два ряди. Вони виглядають вишукано на представників обох статей.

Гарібальді або подвійний ролло

Якірний сплетіння з ланкою округлої форми називається ролло. Раніше даний вид в'язки був популярним за модного дому «Chopard», із-за чого він отримав другу назву – «шопард». Досить схоже з ролло сплетіння гарібальді. Ланки таких ланцюжків мають округленої роздвоєною формою. Вважається, що в'язка названа на честь чоловіка і дружини. Вони були героями визвольних рухів Італії.

Кордовое плетіння

До підвиду цього типу треба віднести також плетіння аврора і гавайка. Найкраще такі прикраси набувати чоловічої статі, так як вони зовні досить важкі. Кордовое плетіння відрізняється більш складним зчепленням ланки.

Панцирні (стрічкове) плетіння

Таке виготовлення стало підставою для формування різних видів сплетень. Його відмінністю є те, що відполіровані з двох сторін плоскі елементи скріплюються не перпендикулярно один одному, а в одній площині. Технологія, яка відрізняється підвищеним міцним станом, отримала найменування за рахунок зіставлення з ланкою кольчуги.
Переплетення може бути одинарним, подвійним або потрійним, залежно від кількості скріплених елементів. Панцирні плетіння з ланками ромбовидної форми іменується «ромб».

Нонна

Є одним з найкрасивіших типів панцирного плетіння. За рахунок межі з алмазу, що наноситься з двох сторін, подібні вироби дуже міцні і виблискують днем. Незважаючи на зовнішню крихкість, ці прикраси достатньо міцні. Назва не потрібно співвідносити з ім'ям дівчини. Нонна є скороченням від «maglia della nonna», що в перекладі з італійського означає «бабусине плетіння».

Фігаро

Не менш красивим видом панцирної в'язки вважається фігаро, назване на честь популярного героя п'єс Бомарше, відрізняється власним мінливим характером. Так само, як і Фігаро, плетіння відзначається мінливістю – в ланцюзі скомбіновані елементи різноманітної форми, короткі і довгі. Найбільш поширені комбінації від 1:1 до 1:5. Ланцюжки фігаро здобули популярність за рахунок ювелірної компанії «Cartier».

Панцирні паралельне

Під час панцирної паралельної в'язки застосовуються два округлених ланки, які переплітаються разом.

Лав (love)

Найчастіше ланцюжки знаходять «імена» за рахунок особливої форми ланок. Такі кільця чимось нагадують сердечка, що дало назву романтичному плетіння лав.

Равлик (скріпка)

Завдяки ланкам, які закручуються в спіраль, виникло плетіння равлик, яке ще називається «скрепка» із-за схожості колечок з однойменної канцелярією.

Плетіння Картьє (Cartier)

Картьє досить високо оцінюється любителями неординарних прикрас ювелірної майстерні. Головною особливістю вважається застосування округлених та овальних ланок, що з'єднуються між собою в одній площині.

Плетіння колосок

Колосок дуже схожий на лисячий хвіст (плетіння), однак головна відмінність полягає в тому, що елементи такої ланцюжка спрямовані в одну сторону. Ланцюг, що зовні нагадує косу, схожа з колоском пшениці. Прикраса є міцним і може гасати кожен день.

Плетіння ромашка

Ця прикраса також називають розою. Плетення застосовується лише при виробництві ланцюжків з червоного золота для жіночої статі. Подібний аксесуар є ажурним і володіє малою вагою. Сама ланцюг порівнянна з квітучою ромашкою. Закруглені елементи з'єднуються в складному порядку, формуючи таке плетіння, де будь-ланка схоже на квітку.

Плетіння тройняшка (джгут)

Джгут – практичний вид плетіння. Аксесуар, виготовлений таким способом, міцний, не заплутується і чудово виглядає і чоловічого, і жіночої статі. Як зрозуміло з назви, він нагадує скручений джгут.
Ущільнені вироби із золота вибирають статусні чоловіки, а тонкі і подовжені часто одягають молоді дами в комбінації з підвіскою з дорогоцінних камінчиків.

Яке плетення ланцюжків із золота саме міцне

Найміцнішими виробами, виготовленими з дорогоцінних металів, вважаються ланцюжка з якірним плетінням. Не поступаються їм і прикраси типу бісмарк.

Різновиди дроту

Розрізняють два типи дроту, які різні за вартістю та складом: художня і ювелірна. Вироби першого типу виготовляються з недорогого матеріалу. Така дріт може бути емальованому, мідної, гальванізованої, посрібленої, позолоченою. Вироби другого типу використовують в якості ювелірних прикрас.

Типи замків

Купуючи ланцюг у ювеліра, варто подивитися на її кріплення. Воно зобов'язане бути якісним, із-за того, що від цієї невеликої деталі знаходиться в залежності збереження аксесуара. Також кріплення зобов'язана бути зручним, щоб можна було самостійно її застібати і розстібати.

Шпрингельный

Округлене кріплення з фіксатором з пружини. Замок складається в основному машинним методом. Володіє невеликою вагою, міцністю і маленьким розміром, часто використовується в прикрасах при виробництві великої серії виробів. До «мінусів» варто віднести те, що пружина, яка повертає засувку в початкове положення, здатна виходити з ладу. Якщо вчасно не помітити це, то виріб може зламатися. Засувки замочка внаслідок своїй мініатюрності будуть викликати певні труднощі в експлуатації.

Карабін

Механізм замка створюється у вигляді петельки з підпружиненою дужкою. Колечко з'єднання, яке потрапляє всередину карабіна, не здатне виходити за кріплення з-за замка пружини. Це надміцний замочок, який може витримувати величезний вага аксесуара, порівняно з шпрингельным типом. Його будуть збирати самостійно, через це якість прямо залежить від ювелірного майстра. До «плюсів» кріплення варто віднести надійність, можливість проведення ремонту за потреби. При ремонтировании потрібно розбір і заміна зламаною пружини. Коли при носінні виріб піддається сильним ривків, карабін слід періодично оглядати: з'явився зазор між рухомим елементом і петлею стане сигналом до того, що прикраса потрібно віддати в ремонт.

Коробчатий

Кріплення такого типу є менш поширеним внаслідок складності виготовлення. Найчастіше його застосовують у таких браслетах, де за задумом дизайнера замок не видно. Таке кріплення також встановлюють, наприклад, в намистах. Воно може витримати масивне виріб.

Складаний (годинної, замок-пряжка)

Ця різновид часто використовується для браслетного ланки. Дане кріплення встановлюється на шарнір і забезпечується засувкою. Воно є зручним, однак не найнадійнішим – засувку дуже просто відкрити випадковим чином, зачіпаючи браслетом що-небудь.

Гвинтовий

Замочок виглядає досить естетично. Акуратний варіант, який є простим у застосуванні і цілком надійним. Головне – не зірвати різьблення, інакше замок буде зіпсований, і відновити його не вдасться.

Милиця (тоггл)

Замочок включає в себе велику ланка округленої форми, що вставляється в коло і замыкаемое завдяки силі натягу. Ця нескладна технологія прийшла з античних часів, тому таке кріплення часто використовується для виготовлення етнічних прикрас.

Гачок

Простий і перевірений часом варіант, який включає в себе гачок і петельку. Він утримується завдяки силі натягу. Гачок не зможе самостійно вийти з петельки, для цього потрібно докласти величезну кількість зусиль.

Цільна або пустотіла: в чому різниця

Кожен аксесуар, незалежно від типу виготовлення, може бути цілісним або порожнистим. Основною рисою пустотілої ланцюжка є зіставлення обсягу і ваги. Дріт, з якої сплітається виріб, порожня всередині, з-за цього, при зовнішній масивності ланки, пустотілі ланцюжка володіють малою вагою. Найчастіше вони виготовляються з застосуванням складних плетінь і виглядають досить красиво. Перевага подібних аксесуарів – низька ціна, обумовлена вагою.
Цілісні ланцюжка значно важче, ніж пустотілі, що особливо відчувається за ціною вироби. Вони досить зручні для повсякденного носіння, замінювані при поломці і стійкі до зовнішніх впливів, з-за чого довго служать. У ситуації поломки ланок ювелірний майстер здатний спаяти прикраса і відновити його первісний вигляд.

Яке вибрати плетіння

Підбір аксесуара вважається справою смаку. Але певні типи виробів традиційно відносять до жіночим, чоловічим і універсальним. Бісмарк найчастіше купує сильна стать, а нонна, сінгапур, троянда, лав і безліч інших видів вважаються створеними для жінок. Простим варіантом універсального плетіння вважається якірний, яка підійде кожному в подарунок. Для дітей краще вибрати ланцюг щільної в'язки, приміром, снейк, а також ювелірні каучукові дроту. Найважливішим критерієм при купівлі ланцюжка вважається її довжина. В основному, розміри моделей варіюються від 40 до 70 сантиметрів:
  • 40 см – ланцюг розташовується біля самої шиї;
  • 50 см – ланцюг носиться близько верхній частині грудей;
  • 60 см – ланцюжок розташовується на середній частині декольте;
  • 70 см – ланцюжок знаходиться біля грудей.
Жіночої статі радять підбирати ланцюжка до 50 см, а чоловічого – довше.

Поєднання з браслетом і підвіскою

Більшість людей носять ланцюжок постійно, з-за цього не сприймають її як прикраса. Але не потрібно забувати, що даний виріб, як і будь-ювелірне, має свої особливості використання. Так, наприклад, підвіска повинна поєднуватися з ланцюгом по довжині, вазі і металевого кольору. Таким чином, великий кулон або масивний хрест на тонкому ланцюжку буде виглядати дивно, і в той же час дуже дрібний аксесуар не зможе гідно виглядати на великому виробі. При виборі браслети і підвіски, бажано звертати увагу на вироби, виготовлені з одного металу: одночасне носіння золота і срібла не завжди доречно. Також потрібно перевіряти в магазині, щоб вушко підвіски спокійно пройшло в замок. Крім звичайних ланцюгів є браслети, які можуть надягати представники обох статей. Краще всього, щоб види плетіння золотих ланцюжків для жінок і кулони збігалися, однак таке можна побачити нечасто. Тому досить того, щоб браслет і ланцюжок зіставлялися один з одним по товщині і виду металу.
У будь-якій ситуації, коли людина сумнівається в тому, що два вироби порівнянні, найкраще залишати яке-небудь одне. Тим не менш, це справа смаку, тому орієнтуйтеся в першу чергу на нього.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Панцирні Плетіння Ланцюжка, Ланцюг Панцирного Плетіння із Золота, Подвійна Панцирна Ланцюжок і Браслет
Жіночі золоті ланцюжки завжди красиво і ніжно виглядали на шиї. Це дуже органічне і самодостатнє прикраса може чудово вписатися в будь-який образ і стати його родзинкою.
Плетіння Кардинал, Плетіння Ланцюжка, Золото і Срібло, Ланцюжок Кардинал, Ювелірні Вироби
Плетіння «Кардинал» — одна з найбільш складних методик виконання ланцюжків і браслетів. Його друга назва — «Бісмарк», в честь Отто фон Бісмарка, – першого канцлера
Плетіння Італійка, Плетіння Італійської Золотий Ланцюжки та Браслети, Вид Плетіння
З допомогою плетіння «італійка» виготовляються жіночі браслети і кольє. Вони відрізняються оригінальним виглядом і високою міцністю. Зовнішній вигляд браслета
Венеціанське Плетіння Ланцюжка, Плетіння Венеціанка із Золота, Браслет і Ланцюг Венеція
Ланцюжок – це ювелірна прикраса, є універсальним доповненням до жіночого образу. Не дивно, що такий виріб виконується в декількох різноманітних стилях. Але одним з
Слейв-браслет, Як Називається Браслет з Кільцем на Ланцюжку, Східні Прикраси на Руку із Золота
Модна прикраса, що набирає популярність, називається слейв-браслетом. Цей стильний аксесуар підходить під будь-який напрямок. Тому виріб зустрічається на баришнях,