Сукня-трапеція, Викрійка Трапецевидного Сукні з Кокеткою в Стилі 60-х Своїми Руками, Як Виглядає
08.03.2019 0 prostolady

Сукня-трапеція, Викрійка Трапецевидного Сукні з Кокеткою в Стилі 60-х Своїми Руками, Як Виглядає

В закладки
У продажу зустрічається велика кількість одягу з різних фасоном. Форма трапеції добре справляється з відображенням всіх недоліків фігури, вона виглядає привабливо і підходить для різних випадків. Сукня-трапеція своїми руками має створюватися з урахуванням віку і статури, особливостей застосовуваних матеріалів. Самостійно викроїти плаття нескладно, воно стане цікавою частиною гардеробу і дозволить створювати яскраві образи.

Як зшити плаття-трапецію

Багато труднощів виникає при самостійному пошитті сукні з довгими рукавами. Це пов'язано з великою кількістю декоративних елементів. Тому фахівці рекомендують практикуватися над створенням більш простих варіантів. Шиття плаття може проводитися тільки при наявності необхідних матеріалів. Послідовність дій виглядає наступним чином:
 1. Визначається відповідний фасон. Він обирається в залежності від того, для якого випадку проводиться пошиття і які особливості фігури.
 2. Проводиться обмір.
 3. Виконується викрійка. На даному етапі головне правильно провести розмітку всіх елементів, так як помилка усього в кілька сантиметрів може зробити майбутній виріб непридатним для шкарпетки.
 4. Всі елементи розділяються, після чого зшиваються.
У деяких випадках можливе декорування виробу. Приєднання окремих елементів проводиться звичайним методом, головне – вибрати міцні нитки.

Сукня-трапеція своїми руками

Підбирати матеріал слід з урахуванням того, для якого сезону буде виготовлятися виріб. Справжній шовк та інші тканини виглядають красиво і приємні на дотик, але обходяться дорого і працювати з ними складно. При самостійному пошитті можна вибрати найбільш підходящу ширину і довжину. Широкий низ забезпечить легкість, яка потрібна в літній час. Виточки в області грудей зроблять фасон більш жіночним, плаття не буде виглядати, як мішок.
При використанні трикотажу потрібно враховувати, що створювати виріб можна тільки при установці на швейній машині спеціальної лапки. Вона дозволяє працювати з еластичною тканиною.
Шов повинен бути оброблений по всій довжині. У деяких випадках тканина сильно обсипається. Тоді обробка проводиться на оверлоці.

Фасони

Сукня А-силуету може бути різного фасону. Виглядати форма трапеції буде вдало на всіх фігурах. Це пов'язано з тим, що вона ідеально підходить для візуальної корекції недоліків. Найбільш поширені наступні варіанти:
 • Короткий сарафан, який має кілька складочок.
 • Довгі вечірні вироби. При цьому рукав виконаний у¾.
 • На осінь можна пов'язати тепле виріб.
 • Класичний варіант представлений поєднанням чорного і білого кольору.
 • Для літа підходить яскравий вільний варіант.
 • Можна створити видовжене плаття з високою горловиною, подолом великої довжини і прозорими рукавами.
Зустрічаються і інші фасони. Для струнких дівчат підходить модель з рукавами. При цьому акцент часто робиться на невеликих деталях. Рукава, складки і інші елементи істотно ускладнюють викрійку і виготовлення виробу. Для повних дівчат ідеально підходить грушоподібний фасон. Форма трапеції ідеально приховує всі недоліки фігури. Найбільш актуальним в подібному випадку великий принт, довжина виробу повинна бути до середини коліна. Довгі сукні з подолом не більше ширини плечей теж підходять для власниць пишних форм.
Сарафани розглянутої форми вибирають багато жінок, що знаходяться в положенні. Це пов'язано з тим, що вільний крій забезпечує свободу рухів, але при цьому образ залишається привабливим і елегантним. Саме такі якості потрібні у випадку вагітності.

Класичні викрійки сукні-трапеції своїми руками

Класична схема реалізується лише протягом декількох годин. Основа застосовуваної техніки підходить для отримання простого виробу, яке в подальшому при необхідності може бути ускладнене. Викрійка за класичною схемою виконується наступним чином:
 1. Вимірюються основні параметри. Для пошиття потрібно довжина плеча, половина обхвату грудей і талії.
 2. Довжина вибирається в залежності від власних уподобань.
 3. Класичний варіант не передбачає наявність талевых виточок.
 4. Горловина спини поглиблюється і розширюється. Не рекомендується робити великий розріз, так як часто вшивається застібка.
 5. Для легкого кльошу всі елементи розширюються на 6-7 сантиметрів.
 6. Грудна витачками закривається на поличках, для чого її переносять в сторону бокових швів.
 7. Рекомендується вкоротити довжину виточки на 1,5 сантиметра.
Цей варіант підійде не тільки для жінок, але і для дівчаток. Він простий у виготовленні: навіть при відсутності навичок можна зробити якісний виріб.

Сукня-трапеція: викрійка

Самостійне виготовлення сукні передбачає створення викрійки. Для цього потрібно папір, а також різні вимірювальні інструменти, олівець і крейда. Від якості викрійки багато в чому залежить кінцевий результат. Викрійку сукні-трапеції класичного виконання провести просто. Проте з іншими, ускладненими моделями, можуть виникнути труднощі.

Вільний сукня-трапеція

При наявності достатнього досвіду виготовити подібний виріб можна в короткі строки. Вільне плаття вийде пошити і без викрійки: виріб буде виглядати просто, але воно ідеально підійде для літнього періоду. У цьому випадку схема пошиття наступна:
 1. Вибирається найбільш підходящий матеріал.
 2. Робляться заміри по обхвату стегон, талії, визначається відповідний розмір виробу.
 3. Купується матеріал з запасом по 10-15 см по вихідній довжині.
 4. В якості основи використовується вільна трикотажна футболка.
Подібним чином можна зшити плаття без попередніх обчислень основних параметрів.

Сукня-трапеція для повних: як розкроїти

При самостійному виготовленні такого виробу може виникнути багато труднощів. Класична форма підганяється під будь-який розмір, головне – правильно провести зняття мірок. Послідовність дій:
 1. Вибраний матеріал складається навпіл, кромки розташовуються паралельно один одному.
 2. Від краю і до місця згину залишається небагато місця. Воно потрібно для розміщення спинки і поличок в подальшому.
 3. Для нижньої частини виробу залишають припуск 3 сантиметри. Для бічної частини і переднього зрізу відкладається всього 1 сантиметр.
 4. Крейдою наносяться лінії горловини, паростка і відкату. При цьому припуск залишати не потрібно.
 5. Зроблені позначки з'єднуються по криволінійній траєкторії.
Розкроювати матеріал слід за межами обведення. Розрізування проводиться обережно, так як незграбні рухи можуть пошкодити тканину.

Сарафан-трапеція своїми руками

Трапецієвидне плаття можна скроїти всього за кілька хвилин. Виготовити модель подібного типу модниця зможе навіть при відсутності досвіду, так як більш простого виробу практично не зустрічається. Послідовність дій:
 1. Проводиться зняття основних мірок. Для створення сукні потрібно обхват грудей, талії, а також довжина рукава і висота розташування поличок.
 2. Використовується тканина складається вдвічі, лицьова сторона повинна дивитися всередину. Після цього полотно складається ще раз.
 3. Зверху відкладається чверть мірки обхвату грудей. При цьому додається ще 3 сантиметри.
 4. Наступний крок полягає в створенні глибини пройми. Довжина цього елементу повинна бути 25 сантиметрів.
 5. Уздовж отриманого згину визначається положення поличок і чверті обхвату стегна. До використовуваних розмірами додається ще 3 сантиметри.
 6. Основа утворюється за рахунок з'єднання двох міток.
 7. В районі отриманого кута проводиться нанесення ліній, які будуть утворювати комір. Далі проводиться плічко.
 8. Наряд донизу потрібно расклешить.
 9. Проводиться вирізання матеріалу по нанесених лініях.
 10. Прошиваються плечові і бокові шви.
 11. Отримані краї обробляються.
Вечірній варіант може мати різний крій, важливо підібрати найбільш підходящий матеріал. В інтернеті зустрічається велика кількість привабливих моделей.

Як пошити блузку-трапецію

Сарафан у вигляді трапеції з перепадом довжини можна пошити протягом кількох годин. Подібний стиль отримав широке поширення, так як він виглядає дивовижно. Поповнити свій гардероб подібним сукнею можна шляхом самостійного пошиття. Хід роботи наступний:
 1. Починати роботу слід з визначення довжини передньої полички і глибини вирізу, для цього застосовується базова викрійка.
 2. Далі слід відміряти від розташування передньої лінії горловини полички і рівно 45 сантиметрів, після чого нанести крейдою позначки.
 3. Під прямим кутом стосовно спинки і поличок проводиться відрізок.
 4. Наступний етап полягає в оцінці ще 20 сантиметрів по спинці вниз. Саме цей відрізок стане перепадом.
 5. Для з'єднання спинки перепаду застосовуються дугоподібні лінії.
 6. Пошиття передбачає поділ спинки і полички на 4 окремі частини. Вони розсуваються між собою таким чином, щоб вийшли однакові відрізки по 5 сантиметрів.
 7. Визначається відповідна довжина рукава. Для цього проводиться відмітка лінії крейдою.
 8. Манжета формується шляхом нанесення другої лінії на 5 сантиметрів нижче попередньої.
 9. Окремі деталі рукавів відрізаються.
Отримана форма переноситься спочатку на папір, після чого – на тканину. Після цього всі деталі зшиваються між собою.

Сукня-трапеція в стилі 60-х

Викрійка сукні-трапеції в стилі 60-х актуальна і сьогодні. Воно може бути коротким або середньої довжини, підходить для повсякденної шкарпетки, вечірньої прогулянки або походу в кафе, ресторан. При бажанні можна зробити і літній легкий варіант. Хід роботи:
 1. Проводиться вимірювання довжини рукава, після чого отримане значення відкладається на папері.
 2. Заміряється обхват руки, до результату додається 10 сантиметрів. Вибирати припуск слід з урахуванням того, наскільки вільним повинно бути сукню.
 3. По нанесеним точкам відкладається пари перпендикулярних відрізків.
 4. Від самої верхньої лінії відкладається 50 сантиметрів, проводиться горизонтальний відрізок.
 5. Отримані елементи поділяються на дві рівні частини, для чого в центрі проводиться вертикальна лінія.
 6. Половина кожного рукава ділиться навпіл уздовж всього елемента прочерчиваются вертикальні відрізки.
 7. Створюється дуга, яка трохи відхиляється від трикутника
 8. Подібна дуга відкладається і з лівого боку.
 9. Від центральної частини трикутника правого елемента до самої верхньої точки відзначається ще одна дуга.
 10. Наноситься лінія, яка утворює пройму.
Деталі вирізаються, після чого зшиваються. Подібна форма сукні-трапеції складна у виконанні.

Сукня-трапеція на кокетці

Подібний стильний наряд виглядає досконалим без доповнення різними бижутериями. Для надання більшої привабливості створюються хвилі, замість рукавів моделюються реглани. Сукня у вигляді трапеції з кокеткою можна зробити наступним чином:
 1. Від грудей і плеча вимірюється довжина до середини лопатки.
 2. Визначається довжина окружності грудей. Отримане значення ділиться навпіл.
 3. На основі отриманої інформації проводиться створення трикутника, яка наноситься на папір. Робити це можна за допомогою лінійки.
 4. Відкладається лінія по плечу.
 5. Форма горловини повинна бути округленої. Вона відкладається з правого боку. Глибина кола вибирається в залежності від уподобань.
 6. Від плеча знизу і зверху відколюється відрізок, який повинен відповідати довжині пройми. Отримана лінія повинна бути трохи закруглений, спереду поглиблюють на 3 сантиметри.
 7. Наноситься лінія, що визначає довжину виробу.
 8. В залежності від фасону вибирається те, наскільки буде розширено виріб. У більшості випадків достатньо 7 сантиметрів.
Всі деталі вирізаються і переносяться на тканину. Структура багато в чому визначає те, наскільки вільним буде сукня на кокетці. Занадто вільний виріб буде виглядати непривабливо, але вузьке буде повторювати форму і може створити труднощі при швидкій ходьбі.

Як зробити сукня-трапеція для дівчинки

Зшити плаття для юної модниці можна при застосуванні різних схем, які також підходять для створення дорослих нарядів. Найбільше труднощів виникає з отриманням правильних розмірів: якщо допустити помилку, отримане виріб не буде зручним. Трикотажний варіант може підійти для літа чи зими. Особлива увага приділяється вибору найбільш підходящого матеріалу. Він повинен бути приємним і м'яким. Для того щоб прикрасити вбрання, може бути створено пояс. Трикотаж може бути різних кольорів, юним модницям сподобаються яскраві відтінки. Часто віддають перевагу шифону або атласу. При з'єднанні окремих елементів потрібно приділити увагу тому, щоб шов був прихований. Він робить плаття менш привабливим.

Викрійка сукні-трапеції

Створити яскравий образ можна при використанні розглянутого сукні. Воно підкреслює особливості фігури, при цьому приховує недоліки. У більшості випадків застосовується тканину, але в'язаний варіант виглядає більш презентабельно. Деякі умільці використовують при роботі мереживо. Наведена вище інформація вказує на те, що є кілька варіантів викрійки. Деякі прості у виконанні, до інших слід переходити тільки після набору досвіду. Якщо зшити плаття-трапецію самостійно по класичній схемі, надалі її можна буде змінити.

Матеріали і інструменти

Перш ніж приступити до роботи, потрібно взяти певний набір матеріалів та інструментів. У більшості випадків потрібно:
 • міліметровий папір;
 • олівець;
 • сантиметр;
 • крейда;
 • відповідна тканину;
 • ножиці;
 • грифельної олівець;
 • різнокаліберні голки;
 • швейні нитки;
 • машинка для шиття;
 • оверлочный верстат.
До вибору підходящого матеріалу потрібно поставитися з усією відповідальністю. Великою популярністю користуються натуральні тканини, але їх недолік полягає у високій вартості. Тому основа в більшості випадків представлена синтетичними матеріалами. Вибір матеріалу проводиться не тільки залежно від пори року, але і від створюваного образу. Провідні виробники одягу застосовують:
 • Льон. Цей натуральний матеріал підходить для легких літніх суконь.
 • Трикотаж часто використовується для самостійного виготовлення одягу.
 • Штапель виглядає привабливо, володіє відповідними властивостями для виготовлення сукні.
 • Бавовна вважається найпоширенішою тканиною, що пов'язано з відносно низькою вартістю. Тканина може прослужити протягом тривалого періоду.
 • Напіввовна часто використовується для створення теплих виробів. Вона приємна на дотик, але обходиться дорожче бавовни або льону.
В'язана сукня-трапеція з льону чудово поєднується з натуральної дерев'яної біжутерією і природними каменями. Для такого способу підходять туфлі-балетки або яскраві сандалі. Важкі трикотажні і драпові варіанти носять з чобітьми або демісезонного взуттям.
Для того щоб максимально урізноманітнити свій гардероб, рекомендується використовувати різні тканини. За рахунок цього можна завжди створити образ під будь-які умови. Застосовувана тканина при цьому не повинна чинити негативного впливу на шкіру, повинна бути гіпоалергенною.

Підготовчі роботи

Отримати якісний виріб можна, правильно визначивши розміри. Тому підготовчий етап передбачає обмір, який проводиться з нижчезазначеними рекомендаціями:
 • Постава на момент обміру повинна бути звичною. В іншому випадку виріб погано сяде.
 • Потрібно використовувати спеціальну мірну стрічку.
 • Вимір обсягу грудей проводиться за крайнім точкам молочних залоз. При цьому враховується лінія талії.
 • Сукня з формою трапеції буде підкреслювати фігуру у разі, коли обсяг стегнової частини вимірюється в максимально широкому місці.
Після отримання всіх розмірів переходять до побудови викрійки

Інструкція по шиттю

Отримати міцний шов можна тільки при дотриманні рекомендацій. Шити потрібно обережно, з урахуванням нижченаведеної інформації:
 • Всі елементи крою проглаживаются для отримання рівних стиків.
 • Перед безпосереднім застосуванням машинки мнуться виточки на грудях.
 • Потрібно змітати передню і задню частину в районі боків і плечей, після чого ці елементи прошиваються.
 • Для обточування заднього і переднього горловинного вирізу всі краї прошиваються. При цьому стикування проводиться в районі області плечового шва.
 • Пройменные рукавні вирізки обтачиваются за раніше застосованої техніки.
 • Якщо обрана модель передбачає наявність рукавів, то ці елементи пришиваються по звичайній техніці.
 • У краю подолу утворюють подвійний прогин. Після цього він загладжується праскою, застрачивается машиною.
 • Для підвищення якості швів їх обробляють на оверлоці.
Після одержання виробу його гладять і декорують при необхідності. Форма трапеції ідеально підходить для повних і худих жінок. У більшості випадків проблем з виготовленням не виникає. Довгий варіант підійде для зустрічі ввечері, середній і короткий – для літніх прогулянок.
Універсального сукні-трапеції немає. Тому, навчившись шити класичні моделі, можна зробити інші, більш складні, які будуть привертати увагу оточуючих.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Спідниця на Кокетці, Викрійка Спідниці Полусолнце в Складку на Кокетці, Що Це Таке, Моделювання Спідниці
Спідниця на кокетці ‒ це практичний і зручний елемент жіночого гардероба. Таку річ може носити будь-яка модниця, незалежно від її статури і росту. Фасон спідниці на
Клатч Конверт Жіночий Шкіряний, Великі Чорні і Червоні Сумки Своїми Руками
Клатч – це невелика стильна сумочка-конверт. Він чудово доповнить діловий та повсякденний образ одягу. Якщо на полицях магазинів не вдається знайти підходящий варіант
Спідниця-кльош: Особливості Крою, Різновиди, з Чим Носити
Це універсальна річ, яка поряд з маленьким чорним платтям зобов'язана бути в гардеробі будь-якої жінки. І справа не тільки в тому, що зараз такий фасон знаходиться на
Сукня-маллет: Спереду Коротка, Ззаду Довга, Каскадна Спідниця, Сукня з Подовженим Низом Ззаду
Незвичайні сукні асиметричного крою, представлені на показах модних будинків Alexander McQueen і Balmain, викликали захоплені відгуки красунь. Сукня, яке спереду
Розкльошені Сукні з Довгою Спідницею, Чорне Коротке Широке від Грудей і Талії, В'язані Бордові Моделі Для Повних, Красиві Сині Фасони до Колін
Облягаючі фасони в одязі завжди здатні піднести силует у вигідному світлі. Одяг яких фасонів носити дівчині, чия фігура ще вдосконалюється? На це питання багато