Види Застібок на Сережках, Англійська і Французька Замок на Сережках, Затискачі, Як Розстебнути Застібку
10.02.2019 0 prostolady

Види Застібок на Сережках, Англійська і Французька Замок на Сережках, Затискачі, Як Розстебнути Застібку

В закладки
Види застібок на сережках настільки різноманітні, що в них легко можна заплутатися з незвички. Одні з них більш надійні, інші менше, частина може не підходити власницям чутливих вух або дамам з мочками нестандартної товщини. Саме тому до вибору потрібно підходити уважно.

Особливості застібок на сережках

Щоб розібратися, за яким принципом працюють застібки, потрібно спочатку зрозуміти, з чого складається сережка — цим визначається термінологія. У неї є:
 • Основа. На лицьову частину основи кріпляться прикраси: металеві візерунчасті форми, дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння. Може бути дерев'яної, пластикової, але найчастіше робиться з металу.
 • Штифт. Це та частина сережки, яка кріпиться до основи, на ній фіксується засувка. Присутній не у всіх сережок.
 • Швенза. Та частина, яка надівається на штифт і фіксує її на вусі.
 • Каст, рант і підвіска. Декоративні частини, які визначають зовнішній вигляд прикраси.
Є ще вставка — та частина, в яку вбудовуються дорогоцінні камені, наприклад.

Переваги і недоліки

Види застібок на сережках, фото яких можна побачити в статті, настільки різноманітні, що неможливо виділити в них якісь загальні плюси і мінуси. Всі вони допомагають сережках триматися, але показники надійності, зручності і витонченості у них різні.

Види застібок на сережках

Неправильно підібрана застібка здатна заподіяти багато незручностей при носінні. Саме тому і існує стільки різновидів: за ті століття, які пройшли з моменту винаходу самого концепту прикрас, люди невпинно експериментували в пошуках одночасно зручного, надійного та гарного варіанта.

Англійська застібка

Вона складається з штифта і швензи, яка оснащена невеликий пружинкою. Щоб закрити застібку, потрібно надіти швензи на штифт (на ній є спеціальний отвір, а на ньому – невеликий засічка) і натиснути до клацання. Плюс у конструкції один: велика надійність. Щоб розстебнути такий замочок, потрібно злегка відтягнути швензи вгору, інакше вона просто не зніметься. Саме тому англійські застібки використовують для масивних, дизайнерських сережок, які шкода було б втратити. Мінусів два: не у всіх виходить легко застібати і розстібати замочок — для цього потрібна деяка вправність і досвід. І не всім такий варіант підходить, оскільки не можна регулювати відстань, на якому замок закриється. Якщо у дівчини відносно тонка мочка вуха, залишиться вільне місце, і декоративна частина буде переважувати. Якщо мочка товста, то швенза буде на неї тиснути, заподіюючи біль.
Сережки з англійської застібкою зустрічаються найчастіше серед ювелірних виробів.

Французька застібка

У французькому варіанті штифт і швенза злилися в одне — застібка являє собою невеликий відрізок металу, який вставляється у вухо, а потім акуратно просовується у петельку, закріплену на основі. Плюс один – легкість. Застібка не збільшує вагу сережки, а ще її дуже легко надягати і знімати — досить просто злегка натиснути на неї. Тому сережки з нею часто купують для дітей: і не випаде, і надіти легко, і не відтягує вухо. Мінус теж один – крихкість. Тонка витончена петелька легко відламується, якщо на неї натиснути. Тому сережки з замком такого типу не рекомендують надягати на заняття чимось активним. А ще їх бажано знімати на час сну.

Італійська застібка на сережках

Вона по конструкції дуже схожа на англійську, за одним винятком: на штифті немає зарубки. Відповідно, швенза легко надівається на нього і фіксується в будь-якому зручному положенні. Плюс конструкції – універсальність: сережки з таким замком відмінно підходять для дівчат з нестандартною шириною мочки, оскільки у них регулюється положення. Мінусів два: в таких сережках не можна спати, оскільки швенза під тиском може сповзти. А ще вони не відрізняються великою надійністю — під час активного відпочинку їх краще не одягати, можуть злетіти.

Застібка «Кліпса»

Кліпса виглядає, як маленька прищіпка, яка кріпиться на вухо і тримає сережку. Плюс такої конструкції один: для неї не потрібен прокол. Сережки з такими застібками зазвичай носять жінки, з якоїсь причини не бажають проколювати вуха, або маленькі дівчатка, яким за віком ще рано вирушати в салон краси. Мінусів два: пристрій не дуже надійно, при активних діях легко може злетіти. А крім того, прикраси можна довго носити. Якщо проносити таку сережку довше декількох годин, вона пережмет вухо, яке почне боліти.

Застібка «Петля»

Це конструкція, яка користується найбільшою популярністю в легенях сережках з довгими підвісками. Являє собою тонкий шматочок металу, який просто вставляється у вухо і нічим не закріплюється тримається за рахунок сили тяжіння. Плюсів два: така застібка не обтяжує сережку, а значить, її можуть носити не лише дорослі жінки, а й діти. Крім того, вона витончено виглядає і краще за інших підходить для красивих, довгих, тонких підвісок. Мінусів теж два: «петля» не дуже практична — завжди є шанс її втратити, особливо якщо підвіска з іншого боку легка. А ще в таких застібок часто роблять занадто гострий кінчик, який може подряпати шию, зачепитися за волосся або одяг.

Застібка «Скоба»

Це, мабуть, найдавніша з існуючих застібок. Вона кріпиться до напівкруглої сережці з обох сторін, чіпляється одним кільцем за колечко або вставляється в спеціальний паз. Плюс такої конструкції — надійність. Застібка здатна витримати вагу досить великих сережок і не деформуватися. Мінусів два. Тонке Колечко і тому легко псується від неправильного поводження. А ще сережка висить не паралельно шиї, як робиться найчастіше, а перпендикулярно. Незважаючи на те, що застібка перевірена часом, зараз її майже не використовують — є більш прості способи надійно зафіксувати на вусі сережку.

Застібка «Пуссет»

Її в народі називають «гвоздик». Являє собою штифт, на який небудь надівається, або загвинчується заглушка. Сама сережка зазвичай або з підвіскою, або у вигляді самотнього камінчика або металевої краплі. Плюсів кілька:
 • Надійність. Зняти «пуссет» можна тільки руками — шанси, що така застібка злетить, дуже невеликі.
 • Універсальність. Дозволяє регулювати товщину і підходить дівчатам з різними мочками вух.
 • Невисока ціна. Сережки саме з такою застібкою коштують найменше.
«Гвоздики» зазвичай втягається в вуха відразу після проколу, тому що вони навряд чи загубляться, і з ними зручно спати.
Мінус один: закручувати «пуссет» може бути незручно, особливо з незвички — його потрібно тримати акуратно і рівно, щоб все вийшло.

Застібка «Кільце»

Вона використовується для круглих сережок — з такою застібкою не видно переходу одного в інше, отже, прикраса виглядає гладким і красивим. Має непомітну виїмку, в якій кріпиться застібка. Плюс — автентичність. Круглі сережки практично не роблять з іншими замочками, а якщо і роблять, вони виглядають не так красиво і природно. Мінус — під час сну потрібно знімати, інакше можна пошкодити вухо або зламати прикраса. Та й в цілому носити потрібно обережно, щоб не пошкодити.

Застібка «Шпилька»

Вона виглядає, як тонкий шматочок металу, який вставляється в спеціальний паз. Великий плюс — гарно виглядає і надійно тримається навіть під час занять спортом. Мінус — фіксована відстань від застібки до вуха. Дівчатам з товстої мочкою може не підійти, тому краще відразу в магазині ж перевіряти. Крім того, порушує ідеальні обриси круглої сережки.

Застібка «Кафф»

Це не стільки застібка, скільки особливий вид дизайну. Прокол для більшості потрібен тільки один — в мочці вуха. У нього вставляється стандартний «гвоздик». До нього, у свою чергу, кріпиться витончена ланцюжок або навіть кілька, які чіпляються на вигин вуха з допомогою іншого «гвоздика» або спеціальної застібки, фіксує хрящ. Виглядає дуже незвично і красиво — кафи увійшли в моду тільки недавно і зараз особливо популярні у неформально одевающейся молоді. Їх плюс полягає в оригінальності та краси. Прикраси часто роблять вручну, з упором на дизайн і стиль. Можна знайти каффу у вигляді дракона, що обіймає вухо, павука, який причаївся на ньому, веселки, осколків дзеркал і безлічі інших цікавих речей.
Мінус тільки один: носити кафи має сенс тільки на заходи, вечірки, зустрічі з друзями, на побачення. У повсякденному житті вони незручні, оскільки втомлюється вухо, а ланцюжки можуть чіплятися за волосся і одяг.

Застібка «Затиск»

«Затиск» схожий на кліпсу, тільки більш м'яку — у ньому використовується не окрема прищіпка, а, фактично, вся сережка захоплює вухо і тримається на ньому. Плюс — конструкція красиво виглядає. Мінус — не можна довго носити і потрібно акуратно підбирати, щоб не було боляче.

Застібка «Протяжка»

Вона виглядає, як тонкий шматочок металу, який протягується через вухо і тримає сережку за принципом противаги. Плюс — витончено виглядає. Мінус — легко втрачається.

Застібка-ланцюжок (продевка)

«Продевка» повторює протяжку, тільки у вухо протягується не шматочок металу, а тонка ланцюжок. Вона витончено виглядає, плюс – такий сережкою не вийде деформувати або поранити вухо. Одягати її нескладно, носити зручно.
Єдиний мінус — за рахунок ваги може злегка відтягувати вухо вниз, тому не рекомендується носити постійно.

Інші види замків для сережок

У списку не знайшлося місця лише для одного типу замків — для класичних пірсінгових кліпс. Вони мають опосередковане відношення до сережками, які носять у вухах. Чіпляються просто на хрящ — зазвичай в носі або на вусі. Тримаються досить надійно, виглядають оригінально. Саме на такий замочок кріпиться той край кафф, який не вимагає проколу.

Яким чином зняти сережки з англійським замком

З англійським замком у жінок зазвичай виникає найбільше проблем — він фіксується настільки надійно, що не відразу зрозуміло, як його взагалі знімати. Зазвичай потрібно діяти обережно:
 1. Затиснути штифт між пальцями так, щоб він не рухався.
 2. Акуратно другою рукою підчепити швензи і потягнути її верх.
 3. Коли вона злегка зміститься, потягнути до себе.
Важливо вловити момент, коли швенза вийде з паза, і не тягнути її до цього моменту на себе.
Якщо просто потягнути вгору не допомагає, варто акуратно покачати її з боку в бік. Головне – в процесі не пошкодити вухо, не нервувати і не поспішати — і навчитися, як відкрити англійський замок на сережках, буде не так вже складно.

Яка найнадійніша

Є два види застібок, які офіційно можна вважати самими надійними:
 • Англійський замок. Швенза чітко фіксується в пазі, не рухається і не розхитується. Втратити таку сережку практично неможливо, якщо тільки вона не зламається. А щоб її зламати, потрібно докласти окремих зусиль. Англійська замочок настільки надійний, що часто у тих, хто надів його вперше, виникають проблеми з тим, щоб його розстебнути.
 • Гвинтові «пуссети». Надіваються набагато легше, ніж англійський варіант, але принцип дії той же: швенза нагвинчує на штифт і чітко в ньому фіксується. Щоб зняти сережку, треба її зняти, а це можна зробити тільки руками. Зламати такий замочок важко, втратити сережку практично неможливо.
Всі інші кріплення для сережок не так надійні, хоча теж можуть бути цілком зручні.

Цікаві прикраси

Саме по собі кріплення може виступати в якості прикраси сережки — якщо воно добре підібрано і відноситься до однієї з різновидів:
 • «Кафи». Кріплення часто робляться візерунковими, у формі чого-небудь цікавого (наприклад, черепків), а іноді навіть фіксуються по всьому краю вуха, наче обіймаючи його (особливо ефектно це виглядає, якщо каффа зроблена у вигляді дракона або змії).
 • «Продевки». Виглядають цікаво, оскільки являють собою кілька ланцюжків, звисаючих з різних сторін мочки. Якщо продевка виконана з дорогоцінного металу, наприклад, срібна, і прикрашена цікавим дизайном, вона відмінно доповнить оригінальний образ.
Інші застібки не так цікаві — вони не робляться спеціально для того, щоб зробити сережку красивіше, а просто виглядають, як гачки або скріпки.

Корисні поради при виборі

Щоб сережку було зручно носити, до вибору застібки потрібно підходити розумно, користуючись порадами досвідчених людей:
 • Застібка не повинна бути гострою. Цим часто страждають «гвоздики» і «петлі» — у них гострі кінчики, які можуть поранити вухо при надіванні, зачепитися за волосся, зачепити одяг. Їх неприємно всиляти і нелегко виймати, з ними не вийде комфортно спати. Тому, якщо у сережки гострий кінчик, краще пошукати аналог з тупим кінчиком.
 • Застібка не повинна здавлювати вухо. Якщо прикраса тисне на мочку, значить, потрібно знайти аналог.
 • Застібка повинна виглядати доречно. Якщо вона занадто помітна, краще вибрати що-небудь інше. Якщо, звичайно, це не «кафа», у якій застібка — повноцінна частина дизайну, яка повинна бути на виду.
 • Застібка повинна легко спрацьовувати. Якщо на штифт «пуссета» насилу накручується заглушка, значить – він неякісно зроблений і краще пошукати аналог.
Сама сережка повинна бути закріплена у вусі надійно. При примірці можна покачати головою, нагнутися, навіть підстрибнути. Якщо застібка при цьому прочинилися або сама сережка трохи сповзла, значить, при активних рухах прикраса і зовсім легко спаде і загубиться. І, звичайно, потрібно вміти підбирати відповідний варіант для конкретної мети:
 • якщо потрібна застібка, яка додасть додаткового шарму, це повинен бути «кафф» або «продевка»;
 • якщо потрібна застібка, з якої можна буде спати, це повинен бути «гвоздик»;
 • якщо потрібна застібка, яка точно не дасть прикраси загубитися, це повинен бути англійська, італійський замочок або «гвоздик»;
 • якщо потрібна оригінальна застібка, відповідна формі сережки, підійде «шпилька», «кільце» або «скоба».
Звичайно, сережки будь-яка дівчина — американка, француженка, росіянка — вибирає, насамперед, по формі і по тому, наскільки вони підходять до вух і до її стилю. Крім цього потрібно керуватися міркуваннями зручності, щоб носка прикрас приносила задоволення, а не дискомфорт.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Сережки Кафи із Золота і Срібла, Як Носити Прикрасу на Вухо з Крилами і Діамантами, Як Надягати Біжутерію з Ланцюжком та Декором з Кристалів
Сережки-кафи сучасний світ дізнався в 2012 році, і багато хто вирішив, що це чергова модна новинка. Насправді кафи з дорогоцінних металів з'явилися ще 5 тисяч років
Чоловічі Сережки з Білого Золота з Діамантом у Вухо, Поодинокі Срібні з Камінням, Чорні Гвоздики Круглі, Ексклюзивні Кліпси Кільця, Види Вироби
Чоловічі сережки – один із самих популярних способів самовираження через прикраси серед чоловіків. Такий неоднозначний, але привабливий і яскравий аксесуар віддають
Червоні Сережки Кисті Довгі, Пуссети з Каменем і Діамантом, з Чим Носити Висячі з Гранатом, Біжутерія з Великими Квітами і Перлами
Сережки червоного кольору – це прикраса, яке має свою виняткову естетику. Вони не схожі на всі інші види біжутерії, тому що червоний відтінок викликає асоціації з
Види Бюстгальтерів і Відкритих Ліфчиків, Моделі і Форми Жіночих Бюстгальтерів, Ліфчик Без Чашечок
Вибір відповідного бюстгальтера — проблема, з якою будь-яка дівчина стикається на етапі статевого дозрівання. Асортимент виробів широкий, і серед них напевно знайдеться
Як Підбирати Прикраси до Одягу, Як Підібрати Біжутерію до Вирізу Сукні, Як Правильно Носити Прикраси
Модну жінку видно за деталям: по тому, як підібрана одяг, як поєднуються кольори і які на ній аксесуари. Прикраси – це невелика деталь, що дозволяє завершити образ у