Плаття Для Хрещення Дівчинки, Хрестильні Сукні Для Дівчаток до Року і Для Новонароджених, Вбрання Для Хрещення
25.04.2019 0 prostolady

Плаття Для Хрещення Дівчинки, Хрестильні Сукні Для Дівчаток до Року і Для Новонароджених, Вбрання Для Хрещення

В закладки
Хрещення – це справжнє таїнство, до якого підходять з усією відповідальністю, особливо якщо мова йде про дітей. Як правило, хрестять у дитячому віці, але у кожного з батьків своє поняття, коли це краще зробити. Звідси плаття для хрещення дівчинки приймає самі незвичайні варіанти. Тут розглядаються як сорочки для немовляти, так і повноцінний наряд для підрослого дитини. Далі ви ознайомитеся з особливостями та рекомендаціями придбання хрещенської одягу.

Традиції і прикмети

Хрещення, як правило, проходить в церкві або в домашніх умовах, але з проведенням обряду батюшкою. Зрозуміло, всі його дії ґрунтуються на біблії, тому батьки та інші родичі повинні уважно вивчити традиції всієї процесії. Також важливо звернути увагу на прикмети, оскільки нерідко вони грають важливу роль в хрещенні новонародженого. До основних традицій і повір'ями відносять наступні моменти:
 • Хрещеними дитини можуть стати тільки православні християни. Саме вони беруть на себе зобов'язання по вихованню дітей перед богом. Вони повинні призводити хрещеників у храм для проведення обрядів.
 • Хрещеними можуть стати тільки раніше хрещені особи. Заборонено брати в хресні дитині подружні пари, оскільки сімейні відносини – це табу для людей, що знаходяться в духовному спорідненні.
 • Хрестять дитину не раніше ніж на 40 день після народження. Це пояснюється забороною жінці після пологів заходити в церкву. Вагітні і незаміжні хресні мами можуть брати участь у хрестинах у повній мірі.
 • Під час хрещення дитини на руках тримають тільки хрещені. Опускати в купіль дівчинку повинна хрещена, а приймати – хрещений, для хлопчика – навпаки.
 • Не можна прибирати хрестильницю воду з особи дитя, тіло дівчинки можна повністю просушити, але витирати обличчя забороняється.
 • Доброю прикметою вважається, якщо дитина сильно кричить під час обряду. Після купелі він стане значно спокійніше. Більшість молодих батьків, вірячи в представлену прикмету, «використовують» хрестини для заспокоєння неспокійного дитини.
 • Плаття для хрещення дівчинки і наряд для хлопчика повинні бути тільки білого кольору. На них заборонені червоні плями.
 • Хрещена мати повинна подарувати своєму хрещеникові крижму – це рушник з поєднаним капюшоном, з яким приймають дитину з купелі. Хресний дарує малюкові хрестик.
 • Малюків хрестять у шапочці, яку потім періодично надягають протягом 12 тижнів після священного обряду.
 • Малюка чекає щастя в майбутньому, якщо перед процесом у храмі дзвонять дзвони. Також хорошою прикметою вважається, якщо перед хрестинами пройшов обряд вінчання.
Хрестити дитину можуть дорослі люди старше 14 років, коли за біблійними законами людина переходить в дорослий вік. Одяг для хрещеної мами і хресного тата також вибирають грунтовно, згідно з канонами біблії. Так, жінка обов'язково пов'язує хустину і одягає сукню або спідницю. Одяг не може бути з коротким рукавом або глибоким декольте. Заборонено вдаватися до макіяжу. Їм доведеться простіше: йому слід відмовитися від головного убору і надіти чисті охайні речі, попередньо випрасувані. Заборонені шорти і взуття з відкритими носами і п'ятами для всіх парафіян.

Особливості сукні для хрещення

Вбрання для хрещення дівчинки сьогодні представлені величезною різноманітністю, тому вибрати підходящий костюм молодим батькам складно. Незалежно від своїх уподобань, а також для більш зручного вибору, рекомендується ознайомитися з особливостями крестильного набору:
 • Батькам доведеться придбати два комплекти. Перший призначається для першої частини обряду, у другій буде одягнений дитина після купелі. Внаслідок вимушеного переодягання новонародженого або вже старшого активного дитини рекомендується вибирати одяг з мінімальною кількістю ґудзиків, поясів і замків. Як правило, вбрання для хрестин спрощено: тут виділяють сукні з широкою горловиною, на гумках.
 • Після купелі краще нарядити дитину в костюмчик з чепчиком або капюшоном. Сьогодні подібні моделі здобули особливу популярність. Також виділяють той факт, що всі комплекти для хрестин виконані з натуральних тканин. Це пояснюється бажанням доставити максимальний комфорт дитині під час обряду.
 • Хрестильні сукні переважно шиються з бавовни, який швидко вбирає вологу, – це також допоможе дитині спокійніше пройти через обряд.
 • Дитячі сукні та костюми для хрещення можуть бути прикрашені ажуром або атласними вставками. Мереживо не повинно колоти дитину, а під атласними деталями обов'язково повинен бути присутнім бавовняний одяг.
 • Сукні для хрещення переважно вільного крою, що дозволяє надягати їх через голову дитини без додаткових рухів. Для обрядів у зимовий час краще вибирати одяг з довгим рукавом.
Спеціальне плаття для хрестин дівчинки купується до 12-14 років. Крій речей простий, без глибоких вирізів або ліфів.

Фасони і моделі

Внаслідок багатогранності моделей вибрати підходяще і вподобане сукню складно. Тому рекомендується ознайомитися з усіма фасонами дитячих нарядів для хрещення, призначених для дівчаток.

Хрестильна сорочка

Найпростішим варіантом для хрещення дитини є хрестильна сорочка. Це стандартна сорочка вільного крою, яка часто купується в церковній крамниці. Надівається такий наряд через голову, оскільки в моделі не передбачено додаткових застібок. У результаті батьки суттєво полегшать собі завдання одягнути дитину.

Подовжений вбрання

Костюмчик для хрещення дівчинки представляється у вигляді подовженої сорочки (як правило, її довжина знаходиться на рівні п'ят). Найчастіше такі сукні прикрашені мереживом, вишивкою білими і кольоровими нитками блідою забарвлення, для дівчаток постарше моделі передбачають використання невеликих штучних квітів.

З капюшоном

Плаття для новонародженої з капюшоном по праву можна віднести до більш сучасних моделей. Все пояснюється надмірною рухливістю дітей – сьогодні їх не водять в церкву, тому малюки не знають правил поведінки в храмі. Подібний одяг рекомендується вибирати для старших хлопців, які відмовляються надягати чепчик, але батьки вважають, що це необхідно внаслідок певних причин.
Капюшон тут цельнокроений, прикрашений вишивкою, атласними стрічками та іншими деталями. Якщо у батьків «є плани» на представлену додаткову деталь, хочеться, щоб дитині було комфортно і тепло, то рекомендується звернути увагу на моделі з зав'язками.

Актуальні кольори

Знаходити хрестильні набори сьогодні просто, їх можна придбати в спеціалізованих магазинах, що пропонують товари тільки для церковних обрядів, і храмах, і бутіках дитячого одягу. При виборі звертають увагу на кольори костюмів, оскільки їх багато. Але традиційним вважається білий – це символ чистоти і невинності. Дитячі душі – це ангели, на яких ще немає темних плям. Тому на сукнях немає кольорових вставок. Винятком можуть стати додаткові атрибути до костюма.
Так, можна придбати кольоровий чепчик, шкарпетки або навіть рукавички, призначені для маляток. Але навіть для їх пошиття використовуються тканини світлих відтінків: блідо-рожеві, ніжно-блакитні, молочні, світло-жовті.
Можна і зовсім відступити від правил і придбати плаття золотого або бежевого тону. Золотий колір вказує на світлу душу дитини. Додаткова атрибутика вибирається колір. Наряд можна підібрати м'якого пастельного відтінку (наприклад, рожевий, бузковий і навіть блакитний). Важливо при покупці керуватися побажаннями дитини, якщо це вже підросла дівчинка-модниця.

Довжина

Всі наряди для хрещення довгі, адже вони повинні закривати коліна дитини. Примітно, що згідно з російським традиціям дитина одягає сукню, прикриваючи коліна. У той час як на Заході в моду введені моделі до п'ят. Сьогодні можна віддати перевагу і подібним фасонам, що не забороняється церквою. Такі речі підходять дівчатам різного віку – від немовлят до підлітків. Аналогічним чином вибирають довжину рукава. Дівчинка в будь-якому віці повинна приходити в церкву з покритими плечима. Тому рукава в даному випадку є необов'язковими. Але сукні з довгими рукавами все ж рекомендується купувати в холодну пору року – це допоможе уникнути застуд після купання в купелі.

Матеріали

Питання про матеріалах було частково розглянуто вище. Сьогодні можна знайти моделі, пошиті з наступних видів тканин:
 • Всі матеріали повинні бути натуральними. У сукні найчастіше мається два шари – верхній і підклад. Яким би не був наряд, його підклад обов'язково повинен бути пошитий з бавовни.
 • Льон – не менш популярний матеріал для пошиття крестильного сукні для дівчинки. Примітно, що він сильно мнеться, тому для немовлят його вибирати не рекомендується.
 • Батист – це сама вишукана тканина для пошиття крестильного сукні. Матеріал більш м'який, при цьому менше мнеться. На нього часто наносять вишивання шовковими або віскозними нитками.
Окремо розглядається в'язане плаття – це величезна праця люблячої матері або турботливої бабусі. Нерідко хресні вважають своїм обов'язком нарядити хрещеницю в плаття, зроблене своїми руками. Для в'язання використовуються тільки натуральна пряжа – це бавовна або бавовна з додаванням невеликої кількості акрилу. Пов'язане сукню з цієї тканини може бути жорстким і неприємним тіла, якщо для вив'язування полотна використовувався щільний візерунок. Тому краще віддавати перевагу мереживному полотну і додатково зшити одяг.

Як вибрати

При купівлі крестильного сукні звертають увагу на наступні фактори:
 • Вибирають тільки світлий колір. Це може бути спеціальна модель для хрещення, а просто вбрання білого кольору або пастельних тонів.
 • Сукня вибирається тільки з натуральних тканин – бавовна, льон, батист. У зимовий час можна віддати перевагу вовни. В даному разі головною умовою виступає обов'язкова м'якість.
 • На одязі не повинно бути велика кількість застібок (кнопок, ґудзиків або блискавок). Як правило, більшість виробів пошита таким чином, що всі застібки в них виступають у вигляді зав'язок. Це не травмує ніжну шкіру дитини.
 • Не повинно бути багато мережива і прикрас. Якщо вони є, батьки повинні ретельно перевірити їх кріплення. Вони повинні бути пришиті, особливо якщо мова йде про штучних квітах, які у дешевих виробників просто приклеюються.
 • Основною умовою у виборі виступає той факт, що дитині під час обряду в сукні зручно. Тому рекомендується перевірити виворітну сторону на наявність товстих вузлів і колючих ниток. Також в деяких моделях використовують волосінь для збереження форми якої-небудь деталі. Найчастіше її кінці виходять назовні, пробиваючи тканина. Щоб дитині було комфортно, краще відмовитися від такої моделі.
Нерідко молоді мами приймають рішення зшити самостійно наряд за допомогою викрійки крестильного сукні для дівчинки.
Для більш простої роботи можна вибрати викрійку стандартної сорочки, яка будується прямокутниками з закругленням горловини і пахвовій області. Далі залишається лише обробити краю та пришити трохи рюш.

Аксесуари

Під час хрещення не можна використовувати додаткові прикраси. Так, заборонені золоті ланцюжки, браслети, кільця. Допускається наявність невеликих сережок у вухах дитини. Але вони не повинні заважати під час проведення обряду. З прикрас вибирають тільки чепчики, шкарпетки, можна прикріпити на сукню невелику сумочку (не надто громіздку і важку), в яку покласти хрестик для хрещення. Всі додаткові елементи повинні гармоніювати з крестильным сукнею. Додатково до поряд актуально придбати наступні елементи:
 • Пінетки – підходять для новонароджених. Їх можна зв'язати самостійно або скористатися готовими виробами. Пінетки доведеться знімати під час обряду, тому їх потрібно «протестувати» на швидкість.
 • Ажурні шкарпетки – краще не вибирати цей предмет гардеробу. Якщо вони і будуть присутні в усьому комплекті, то дитина повинна бути вже підрослим, яким набагато простіше зняти і надіти шкарпетки – новонароджені і немовлята можуть вередувати з-за незручності.
 • Туфельки – це тільки м'які і бавовняні моделі, не рекомендується здобувати повноцінну взуття, яку буде важко знімати та одягати. Але якщо мова йде про підросла дівчинці, яка може самостійно стояти біля купелі, допускається взуття. Туфельки можуть бути прикрашені бісером, намистинами, стразами і квітами. Важлива умова в даному випадку – відсутність надмірної химерності, оскільки це заборонено церквою.
Всі аксесуари повинні гармоніювати. Повинно скластися думка, що це не окремо зібраний набір, а повноцінний готовий комплект.

Красиві сукні і образи

Оскільки сьогодні пропонується величезний вибір моделей суконь для хрещення, зупинитися на одному з них дуже складно. Для цього рекомендується ознайомитися з особливостями крою нарядів у відповідності з віком дитини.

Для новонароджених

Це діти у перший місяць свого життя. В цей час матері заборонено відвідувати церкву, але якщо було прийнято рішення хрестити дитину, значить до вибору вбрання підходять також грунтовно. Для новонароджених модельєри пропонують вільний сукні з натуральних тканин, що буде вірним рішенням і зручним для дитини фасоном.
Як правило, такі наряди мають щільну основу і напівпрозорий верх у вигляді кокетки. На неї і наносять всі прикраси. Найчастіше використовують для пошиття гіпюрову тканину, але під неї обов'язково шиється тонкий одяг вибраний матеріал не колов ніжну шкіру дитини.
Для повного образу новонародженій дитині вибирають чепчик. Його прикрашають квітами та іншої вишивкою.

До року

Більшість дітей до 12 місяців ще не ходить, тому тут можна купити плаття будь-якої довжини – маляті буде зручно в ньому на руках у хрещених. Вибирають сорочку або сукню з мереживом і прикрасами. Важливо тільки звернути увагу на зручність – зніматися і вдягатися річ повинна легко, без травм для дитини (іноді вузька горловина лякає малюка, що під час обряду в церкві буде зайвим). Якщо на ноги дитя надягають шкарпетки, вони повинні бути максимально еластичними. Все пояснюється необхідністю зняти деталі під час миропомазання (на ноги дитини буде наноситися масло).

3 роки

Підрослим дітям можна придбати сукню і косинку, які будуть гармоніювати між собою. Найчастіше пропонуються такі комплекти, де для прикраси деталей використовують однакові аксесуари. Тут також будуть доречні прості сорочки, які легко надягають через голову дитини. При подібному виборі краще надіти просто чепчик, який буде легко зніматися. Косинка вимагає певної обережності для надягання, а це час, якого може не бути під час обряду в церкві. Якщо було віддано перевагу саме хустки, сукні вибирають з гудзиками спереду, щоб була можливість зняти його через ноги.
Плаття для хрещення дівчинки – це не просто черговий наряд. Після таїнства обряду мама дитини повинна прибрати його в дальній кут шафи і зберігати протягом усього життя. Люди хрестяться один раз, тому так багато уваги приділяють кожної деталі. Це правильно, оскільки ваша дитина повинна бути в цей день найкрасивішою.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Комплект на Виписку з Пологового будинку, Одяг на Виписку Для Новонароджених, Підодіяльник на Хлопчика
Кожна жінка відповідально підходить до вибору першої одягу для малюка, особливо це стосується комплекту на виписку. Багато залишають його потім на пам'ять, навіть коли
Костюми Стиляги Для Дітей, Для Дівчинки і Хлопчика, Випускний у Садочку в Стилі Стиляги, Образ
Стиляги — субкультура 50-х років, втілювала собою стихійний протест проти сірих буднів, сумній життя, концепту «аморальної поведінки» і бажання влади бачити молодь
Плаття на Випускний у 4 Клас Для Дівчаток 11 Років, Дитячі Сукні Для Дівчаток 10, 12 Років
Випускний після 4 класу здається якимось несправжнім святом тільки тим, у кого немає дітей. Для маленької ж дівчинки, яка з початкової школи переходить у справжню школу,
Костюми на Новий Рік Для Дівчинки, Хлопчика і Дорослих Своїми Руками, Карнавальний Дитячий Наряд Ялинки, Собаки, Сніжинки Або Зірочки, Популярний Образ Кішки Або Білосніжки
Новий Рік приносить з собою цілу низку урочистих вечорів, які відзначають в костюмах. В дитячих садах і школах починаються ранки, а на роботі корпоративи. Хтось влаштовує
Весільні Сукні в Російському Стилі, Народний Слов'янський Весільний Костюм, Наряд Нареченої в Російській Стилі
Весілля сьогодні стали зазнавати істотні зміни, молодята віддають перевагу певній стилістиці. Серед усіх можливих варіантів проглядається і повернення до споконвічно