Кільце Для Пропозиції Руки і Серця, Яке Кільце Дарують, Коли Роблять Пропозицію Дівчині
09.03.2019 0 prostolady

Кільце Для Пропозиції Руки і Серця, Яке Кільце Дарують, Коли Роблять Пропозицію Дівчині

В закладки
Вибрати кільце для пропозиції руки і серця — справа складна, потребує певних знань. Потрібно, щоб воно не просто красиво виглядало, але при цьому було зручно в носінні і відповідало вимогам традиції. У Росії традиція спочатку влаштовувати заручини і тільки потім – шлюб поширена значно менше, ніж в західних країнах, тому сама ідея помолвочного кільця викликає деякий подив. При цьому обручку дарують, пропонуючи руку і серце, і воно зазвичай відповідає деяким критеріям.

Значення помолвочного кільця

Сама традиція дарувати кільце пішла зі старих часів, коли чоловік, що бажає взяти в дружини жінку, повинен був спочатку принести їй дорогий подарунок. Це міг бути браслет, намисто, діадема або хутра, але часто це було саме кільце — маленьке, зручно в шкарпетці, красиве. Якщо жінка приймала дар, це означало, що вона прихильно ставиться до залицянь і можна засилати сватів до її батька. Якщо ж дар відкидався, чоловікові залишалося або відступити, або спробувати домогтися розташування іншими шляхами.
Зараз значення помолвочного кільця залишилося тим же: його дарують, пропонуючи руку і серце, і, якщо дівчина приймає його, договір вважається укладеним. Залишається тільки спланувати весілля і дістатися до Рагсу, щоб він вступив в силу.

Коли дарують обручку

Традиційно обручку дарують, роблячи пропозицію. Символічне значення такого жесту залишається незмінним у більшості західних країн. У Росії традиція також актуальна.

Прикмети, пов'язані з кільцем помолвочным

Оскільки кільце – це символічний предмет, з ним пов'язані народні прикмети та забобони. Наприклад:
 • Кільця молодих повинні бути зроблені з одного і того ж металу — це дозволить їм краще відчувати один одного і утворити по-справжньому міцний союз.
 • Поверхня кільця повинна бути рівною, щоб і життя пари була гладкою, без проблем і нещасть.
 • Помолвочные кільця не можна давати приміряти іншим людям — ні до, ні після того, як пропозицію зроблено. Інакше можна запросто віддати їм свою удачу.
 • Якщо кільце загубилося, шлюб закінчиться розлученням.
 • А якщо, коли чоловік одягав його жінці на безіменний палець, воно вислизнуло, то пара розлучиться. Щоб уникнути цього, потрібно протягнути в кільце нитку, зав'язати її вузликом і надягти вже так. А після весілля нитку спалити над свічкою.
 • Не можна брати кільця матерів, бабусь та інших родичів. Це дуже особистий і сильний предмет, разом з яким можна перейняти і особливості долі, невирішені проблеми, циклічні нещастя і невдачі.
Звичайно, в сучасному світі прикмети відіграють меншу роль, ніж у минулі століття, бо ніхто не заборонить молодим замовити дизайнерські кільця з різних металів.

Дарують помолвочные кільця чоловікам

Обручку дарує той, хто робить пропозицію. Традиційно його робить чоловік, бо він же і дарує кільце. Але якщо дівчина хоче запропонувати їй одружитися, то вона цілком може це зробити, і тоді колечко вона буде дарувати сама.

Як правильно вибрати

Кільця служать довгі роки: як і будь-які вироби з дорогоцінних металів, вони можуть зберігатися століттями, не втрачаючи ні цінності, ні блиску. Тому дуже важливо правильно зробити вибір, щоб прикраси не дратувало, добре сиділо, не викликала алергії і красиво виглядало.

Вибір металу

Перший крок — вибрати метал, з якого буде зроблено кільце. Як основний матеріал, він впливає на те, скільки вона прослужить, як буде діяти на шкіру, і як буде виглядати. Найпоширеніші метали:
 • Червоне золото. Дорогий, простий в обробці, легкий варіант. Ювеліри працюють з ним, коли хочуть створити дизайнерське красиве прикраса. Не псується з часом, алергію викликає вкрай рідко. Єдиний мінус — поступово деформується, оскільки відрізняється м'якістю. Щоб цього уникнути, ювеліри прагнуть робити кільця з цього матеріалу важче десяти грамів.
 • Жовте золото. Більш поширений і менш дорогий варіант золота. Великий його плюс — різноманітність дизайнів. В будь-якому ювелірному салоні вибір з нього буде величезний. Основний мінус — метал не дуже дорогий і при цьому популярний. Немає нальоту елітарності, що може засмутити вибагливих модниць.
 • Платина. Найдорожчий з металів, які використовуються ювелірами. Білого кольору, алергії не викликає, з часом не деформується, колір не змінює.
 • Біле золото. На вигляд дуже схоже на платину, але набагато менш стійке до впливів навколишнього середовища. Його не вийде носити на пальці постійно, оскільки біле золото не терпить хлорованої води та будь-яких засобів для чищення.
 • Срібло. Теж білий метал, найдешевший з можливих варіантів. Добре виглядає, алергію викликає частіше, ніж золото, але не дуже часто. Красиво виглядає, не деформується. Мінус — може не сподобатися вибагливим дамам, а також темніє з часом і потребує ретельного догляду.
З інших металів кільця не роблять, тому, якщо чоловікові захочеться справити враження і використовувати, наприклад, хірургічну сталь, йому доведеться знайти ювеліра і залишити йому замовлення.

Вибір каменю

Класичне обручку — тонкий обідок металу з одним маленьким, але яскравим камінчиком. Однак ніхто не завадить прикрасити його камінням по всій окружності або вибрати зовсім без них. Все залежить від особистих переваг дівчини і від того, наскільки практично камені розташовані на кільці. Від різновиду ж залежить хіба що зовнішній вигляд і вплив на енергетику для тих, хто в неї вірить. Для від кілець використовуються:
 • діамант — міцний, прозорий, дорогий камінь, який символізує непорушність сімейних уз і позитивно позначається на твердості намірів;
 • рубін — міцний, червоний, трохи менш дорогою, символізує невгасаюче полум'я пристрасті і допомагає вірити в любов;
 • смарагд — зелений, напівпрозорий камінь, символізує мир і гармонію, допомагає не тільки зміцнити сімейні узи, але і зробити їх більш комфортними;
 • сапфір — блакитний камінь, колір якого варіюється від насичено-синього до майже прозорого блакитного, символізує мир та простоту, чистоту намірів і любов;
Для помолвочного кільця не варто використовувати:
 • камені темних кольорів (і тим більше – чорні) — вони притягують погану енергетику, образи, заздрість, вроки, служать скоріше, у якості оберега, а для застави любові підходять погано;
 • діамантова крихта — в контексті помолвочного кільця асоціюється з розбитими надіями;
 • перли — зазвичай символ чистоти, але в контексті заручин асоціюється швидше з сльозами.
Вибираючи камінь для кільця, потрібно враховувати власні фінансові можливості, а також переваги дівчини.

Дизайн

Класичний дизайн помолвочного кільця — просто гладкий обідок, який не заважає, не чіпляється і не привертає особливої уваги. Але якщо б все носили такі прикраси, це було б нудно. Тому в будь-якому ювелірному салоні можна знайти кільця з різним дизайном. Поширені:
 • стандартні — гладкі, з одним чи двома камінцями, непомітні;
 • з гравіюванням — гладкі, з одним чи двома камінцями, але з написом на боці або всередині кільця;
 • виті — зроблені з декількох химерно переплетених ниток металу;
 • з геометричним візерунком — зробленим за допомогою тиснення або вирізів;
 • у вигляді тварин — можна знайти у вигляді змій або дракона;
 • з рослинним візерунком — де камінь виступає в ролі серцевини квітки.
Варіантів безліч, а особливо приємно те, що кільце можна зробити на замовлення, за власним ескізом.

Форма прикраси

На зовнішній вигляд кільця впливає також спосіб ограновування вставленого каменю:
 • кабошон — ніяких граней, камінь схожий на опуклу напівпрозору або матову намистину (не застосовується для обробки прозорих каменів);
 • коло — стандартний спосіб обробки, при якому камінь схожий на круглу намистину, має п'ятдесят сім граней (їх може бути більше, і менше, але саме це число використовується традиційно);
 • крапля — найпоширеніший спосіб обробки діамантів, при якому каменю залишається одна гладка поверхня і гострий конус сходяться граней;
 • маркіз — в результаті виходить витягнутий камінь з двома гострими кінцями;
 • багет — перетворює камінь в прямокутник, один з найбільш складних способів обробки, в результаті якого всі огріхи будуть видні навіть профану в ювелірній справі;
 • серце — зустрічається рідко, оскільки потребує великої майстерності.
І, звичайно, впливає і те, як камінь буде закріплено: він може бути вставлений в сам метал кільця, або його можуть підтримувати тонкі ніжки-гачки.

Розмір

З розміром помолвочного кільця у нареченого можуть виникнути проблеми, оскільки в більшості випадків пропозиція тримається в секреті і робиться несподівано. Отже, підібрати розмір потрібно так, щоб майбутня наречена не знала про це. Є різні способи:
 • Взяти одне з кілець дівчата і виміряти його з допомогою паперового аркуша. Згорнути аркуш в трубку, вставити у кільце, закріпити скріпками, а потім так його і віднести в ювелірний салон.
 • Намалювати кільце на папері. Бажано з внутрішньої сторони швидко обвести кінчиком олівця.
 • Виміряти кільце по своєму пальцю. Одягти, запам'ятати, який це був палець і де кільце зупинилося, прийти і пояснити в салоні.
 • Якщо дівчина кілець не носить, залишається тільки виміряти її палець — рукою або стрічкою — і йти в салон з результатами.
Якщо всі вимірювання успіхом не увінчалися, можна спробувати звернутися за допомогою до матері дівчини або до її подруг — вони підкажуть, як вибрати кільце для пропозиції і який розмір носить наречена. Головне – вибирати по-справжньому надійних дам, які не будуть пліткувати.

Матеріали для помолвочного кільця

Яким має бути обручка для пропозиції кожен визначає сам, але потрібно брати до уваги матеріали, з яких він буде зроблено, щоб його зручно було носити. Якщо зробити неправильний вибір, прикраса може викликати алергію або доставити в інший дискомфорт.

Золото

Золото — традиційний матеріал. Гарний, легкий, з нього можна зробити будь-яку форму, яка здасться ювелірові правильною. Він не викликає алергії і не темніє, знаходиться в середньому ціновому сегменті. Але не всі дівчата люблять золото, і це потрібно враховувати.

Срібло

Срібло — теж поширений метал. Він дешевше, ніж золото, менш пластичний, але теж красивий і легкий, відмінно поєднується з більшістю каменів. Єдиний його мінус — з часом воно темніє, і за ним треба акуратно доглядати, щоб цього не допустити.

Платина

У платини колір злегка світліше, ніж у срібла, плюс – вона ніколи не темніє. Не викликає алергії, не псується, досить невибаглива у догляді. Але метал дорого коштує, оскільки вважається рідкісним і престижним.

Інші метали

Крім поширених дорогоцінних металів існують також:
 • Вольфрам. Мода на нього давно вже панує в західних країнах, а до Росії поки добираються тільки її відгомін. Вольфрам може викликати алергію, але зате майже не піддається деформаціям — його не вийде подряпати, він не темніє з часом. Головний його плюс – ціна: коштує він набагато дешевше інших варіантів.
 • Ювелірна сталь. Зовні нічим не відрізняється від срібла і білого золота, так і за властивостями відмінності несуттєві.
 • Титан. Відносно дорогий для недорогоцінного металу, зате легкий, майже не відчувається на руці, а крім того він трохи змінює колір залежно від температури.
 • Нікель і мідь. Найдешевші кільця робляться з цих металів, але і служать вони відповідно. Швидко змінюють колір, окислюються і можуть викликати проблеми зі шкірою.
Крім металів можна використовувати справжнє дерево — воно, нехай і не витримає багато років використання, виглядає цікаво і благородно.

Колір металу

Традицією давно визначено, які кільця дарують, коли роблять пропозицію: зазвичай це прикраса теплого жовтого кольору. Але далеко не всі дівчата люблять золото чи матеріали, на нього схожі. Тому перед покупкою варто придивитися до того, які прикраси обраниця носить. Може бути, вона взагалі не любить метали і логічніше буде подарувати їй кільце з дерева.

Вибір вставки

Вставка може бути будь-який, але зазвичай це дорогоцінні камені різного розміру і кольору. Тут діє те ж правило — орієнтуватися треба не на кільця для пропозиції руки і серця, фото яких так ефектно виглядають в інтернеті, а на переваги дівчата і на те, чи любить вона взагалі прикраси з камінням.

Вартість

Вартість помолвочного кільця — так само, як і обручки — варіюється від п'ятисот рублів і до багатьох тисяч. Тут працює єдина порада: потрібно вибирати таку прикрасу, яка буде по грошах.
Для тих же, хто задається питанням, чи потрібно взагалі кільце, коли робиш пропозицію, немає навіть єдиного ради — все залежить від дівчини і від того, як вона ставиться до традицій. Можливо, вона буде дуже засмучена, тому що мріяла про цьому реченні, а може бути зрадіє і на зекономлені гроші запропонує поїхати в подорож.

Як покликати дівчину заміж і чи можна робити пропозицію без кільця

Покликати дівчину заміж без кільця можна в тому випадку, якщо чоловік впевнений, що вона це оцінить. Коли етап сумнівів минув, настає етап планування: потрібно придумати, де придбати кільце і в яких обставинах надіти його дівчині на палець. Найбільш прості й популярні варіанти:
 • влаштувати романтичну вечерю зі свічками, квітами і смачною їжею, а коли він підійде до кінця, як ніби ненавмисно подарувати кільце — можна навіть заховати його в тістечку або шматочку торта, але тільки якщо дівчина має звичку повільно жувати;
 • зробити пропозицію в ресторані — попросити в певний момент включити романтичну музику, встати на одне коліно і вийняти кільце;
 • зробити пропозицію в цікавому місці — у подорожі біля водоспаду, на даху, в прогулянці по центру чужого міста — так, щоб прогулянка запам'яталася назавжди.
Можна заховати кільце і подарувати його сюрпризом. Вибір залишається за чоловіком, але краще врахувати уподобання обраниці.

Рейтинг ТОП-5 кращі модні бренди

Купувати кільце від модного бренду зовсім не обов'язково, але, якщо чоловікові хочеться зробити широкий жест, це буде найкращим зі способів. Ми пропонує ТОП-5 брендів, які так подобаються дівчатам.

Tiffany

Існує в Америці з 1837 року, позиціонується як атрибут стилю і смаку. Прикраси цього бренду дуже дорогі і дуже красиві. Їх можна придбати в офіційних магазинах, можна замовити в інтернеті. У будь-якому випадку, вибір дизайнів і матеріалів тут так великий, що знайдеться що-небудь навіть для самої вибагливої дівчини. І, що найприємніше, їй довго буде потім про що поговорити з подругами.

Cartier

Французька компанія, заснована всього на десять років пізніше, ніж Tiffany — в 1847 році. Спеціалізується на модних аксесуарах: ювелірні прикраси і парфуми. Продукція різноманітна: достаток авторських дизайнів дозволяє кожному знайти щось для себе.

Sokolov

Для тих, хто хоче підтримати російського виробника, логічно скористатися послугами фірми Sokolov. Заснована вона була в 1993 і не може змагатися з іменитими ювелірами, але це не означає, що продукція у неї сильно відрізняється за якістю. Вибір тут менше, але і ціни нижче.

Pandora

Ювелірний дім, заснований у Данії в 1983. Основна його ставка — знамениті браслети, які можна зібрати по одній бусини, відзначаючи важливі події життя. Однак в наявності є і інші прикраси, помолвочные кільця — в тому числі.

Вальтера

Це російська компанія, одна з кращих, наявних у країні. Ціни тут нижчі, ніж у зарубіжних брендів, а якість нічим не гірша.
Незалежно від того, у якого виробника було куплено кільце, воно все одно порадує дівчину і стане відмінним подарунком. Тим більше, що до неї буде додаватися набагато більш важлива частина, ніж метал і камінчики – рука, серце і любов.
Якщо у вас виникли питання - залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них
Обручки з Золота, Які Завжди в Моді
Обручки з Золота, Які Завжди в Моді
Обручки з Золота, Які Завжди в Моді
25.03.19 Аксесуари / Кільця / Ювелірні Прикраси
Кільця у всі часи вважалися найпопулярнішими прикрасами. Нині їх носять жінки, чоловіки, і навіть для дітей ювеліри роблять кумедні маленькі колечка. Ці прикраси
Відомо Нареченій, на Якому Пальці Носять Обручку?
Відомо Нареченій, на Якому Пальці Носять Обручку?
Відомо Нареченій, на Якому Пальці Носять Обручку?
01.03.19 Кільця / Ювелірні Прикраси
Історія кільця для заручин бере початок в середньовічній Європі. До романтичного розповіді про австрійському герцога, який боявся втратити свою кохану, сьогодні додався
Такі Манливі Кільця
Такі Манливі Кільця
Такі Манливі Кільця
06.03.19 Кільця / Ювелірні Прикраси
Кільце є самим популярним прикрасою, а носити його в якості оберега почали ще у первісні часи. Від розмаїття сучасних виробів розбігаються очі, в чому ви зможете
Кільце Нескінченності Золоте і Срібне, Кільце зі Знаком Нескінченності, Символ Вічності
Колоподібні переплетення на кільці нескінченності, що утворюють єдине ціле, символізують вічний союз. Це і лягло в основу традиційного оформлення шлюбних відносин, що
Венеціанське Плетіння Ланцюжка, Плетіння Венеціанка із Золота, Браслет і Ланцюг Венеція
Ланцюжок – це ювелірна прикраса, є універсальним доповненням до жіночого образу. Не дивно, що такий виріб виконується в декількох різноманітних стилях. Але одним з